• Bizi takip edin
Fat-Block
0
Henüz oy kullanılmadı

Fat-Block

Tanıtım / Açıklama: 

Fat-Block®'un fiber etkisi ile birlikte güçlü bir yağ tutucu olması günlük alınan kalori miktarının azaltılmasına da yardımcı olur.

Bu nedenle Fat-Block® içeriğindeki Captoglicolipid™ kilo vermeye yardımcı bir bilişen olarak bir çok ülkede kullanılmaya başlanmıştır.

Captoglicolipid™, Karides gibi deniz kabuklularının kabuğundan elde edilen polisakkarit yapısında bir bileşendir.

Uzun yıllardır İlaç ve Gıda Sanayisinde son derece yaygın kullanım bulan Captoglicolipid™ son zamanlarda yağ bağlayıcı özelliği sayesinde obeziteyi önlemeye yardım amaçlı da kullanım görmeye başlamıştır.

Bunun başlıca nedeni yağ emilimini önleyen en etkin fiberin Captoglicolipid™ olmasıdır.

Ayrıca Captoglicolipid™’ın bu yağ emici özelliği sitrik asit veya askorbik asit (Vitamin C) gibi asitler ile arttırılabilir. Yapılan klinik çalışmaların tamamında yan etki açısından güvenli bulunmuştur.

- Yağları kendine çeken formül
- Prospektüsü olan tek zayıflama ürünü
- Özel bir diyete gerek yoktur
- Avrupa 'dan ithal edilmiştir
- Bilinen Yan etkisine rastlanmamıştır
- Bitkisel Gıda Takviyesi Değil Medikal Tıbbi Cihazdır.

FAT BLOCK YEMEKLER İLE BİRLİKTE ALINAN AŞIRI YAĞLARIN EMİLİMİNİ ÖNLEDİĞİ KANITLANMIŞTIR.

ProDigest laboratuvarlarında yapılan araştırmada besin ile birlikte alınan yağların %40’a kadar olan kısmını Captoglicolipid™ benzersiz şekilde önler ve vücuttan atılımını sağlar.

CaptoglicolipidYağ Bağlayıcı Özelliklerinin Gözden Geçirilmesi

Captoglicolipid™ içeriğindeki Chitosan, Karides gibi deniz kabukluların kabuğundan elde edilen polisakkarit yapısında bir bileşendir. Uzun yıllardır İlaç ve Gıda Sanayisinde son derece yaygın kullanım bulan chitosan son zamanlarda yağ bağlayıcı özelliği sayesinde obeziteyi önlemeye yardım amaçlı da kullanım görmeye başlamıştır.

Bunun başlıca nedeni yağ emilimini önleyen en etkin fiberin chitosan olmasıdır. Ayrıca Chitosan’ın bu yağ emici özelliği sitrik asit veya askorbik asit (Vitamin C) gibi asitler ile arttırılabilir. Yapılan klinik çalışmaların tamamında yan etki açısından güvenli bulunmuştur.

Chitosan gerçekten sıradışı bir yağ bağlayıcısıdır, bunu kimyasal olarak anlatacak olursak chitosan yağları bağlayabilen bir amino polisakkarittir bu sayede yağları midede bağlayarak sindirim siteminden emilmesini önlerler. Bu sayede yağların kan dolaşımına geçmesine engel olunur.

Yağların yüksek oranda kan dolaşımına geçmesi yüksek kolesterol, kalp ve dolaşım hastalıkları gibi tablolara neden olabileceği gibi obezitenin önlenmesi açısından da son derece önemlidir. Bu yağ emilimini önleyici etki sadece zayıflama açısından değil aynı zamanda optimum sağlığın korunması açısından da son derece önemli bir yere sahiptir.

Yemekten hemen önce veya yemekler ile birlikte Captoglicolipid™ içerikli Fat-Block® alındığında beslenme ile alınan yağların emilmesini ciddi oranda azalttığı çeşitli çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Ayrıca sitrik asit gibi bir madde ile bir arada kullanıldığında yağ bağlayıcı etkinliği artar ve bu sayede daha değerli bir zayıflatma aracı ve genel sağlık destekleyicisi haline gelir.

Yağ beslenmemizde başka hiçbir gıdanın neden olamayacağı kadar çok sayıdaki hastalıklarda baş aktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenden dolayı chitosan basit ama güvenli bir yağ bağlayıcı olarak karşımıza çıkar, özetle:
Fat-Block®'un fiber etkisi ile birlikte güçlü bir yağ tutucu olması günlük alınan kalori miktarının azaltılmasına da yardımcı olur.

Chitosan zayıflama sürecini temelden değiştirebilecek devrimsel özelliklere sahiptir ve bu özelliği sayesinde obezitenin görülme sıklığını ciddi bir şekilde azaltabilecek güçte bir bileşendir. Chitosan sindirilemez ve emilmez ve bu nedenden dolayı kendisine ait bir kalori değeri bulunmamaktadır. Chitosan bir kez yağları bağladıktan sonra kan dolaşımına hiçbir şekilde geçmeden atılmalarını sağlar.

Diğer bitkisel fiberlerden farklı olarak Chitosan’ın belirgin üstün yağ bağlayıcı kapasitesi vardır, çünkü bunlardan farklı olarak sindirim kanalında yağ emici bir sünger gibi hareket edebilmektedir.

4 Haftada %10'luk Kilo Kaybı

Yapılan klinik araştırmalarda Fat Block kullanan kişilerin 4 hafta kullanım sonucunda vücut ağırlıklarının %10'u kadar kilo verdikleri gözlemlenmiştir. Bu yüzden 1 aylık kullanım sonucunda kişilerin 6-7 kilo arası verdiği kanıtlanmıştır. Fat Block kullanırken aynı anda bir diyet ya da spor programı uygulamanıza gerek yoktur. Kilo verme süreciniz içeriği nedeniyle zaten kolay ve rahat olacaktır.

Fat-Block®’un içerisinde bulunan etkin madde Captoglicolipid, deniz canlıları ve bazı bitkilerde doğal olarak bulunan yüksek vizkoziteli ve asitte çözülebilen bir polisakkarittir. Mide ve ince bağırsakta çözülebilen bu polisakkarit emilmeyen bir liftir. Yüksek oranda yağ bağlayıcı özellikleri bulunduğu için mekanik anlamda gıdalarla birlikte alınan yağları da bağlayabilmektedir.

Bilimsel çalışmalar bu karakteristiklere sahip yağ bağlayıcı maddelerin kullanımı günlük yağ alımı ikiye veya üçe katlansa bile bağırsaktan emilmeden atıldığını göstermektedir.

Liste görseli (Thumbnail): 
Kategori: 
Alışveriş & ÜrünSağlık Ürünü / Doğal Ürün / Besin Takviyesi / Bitki Çayları
Sağlık & GüzellikSağlık Ürünü / Doğal Ürün / Besin Takviyesi / Bitki Çayları
Bunu Paylaş: 

Yorum yazın