• Bizi takip edin

Site Kullanım Koşulları

İyimidir.com Kullanım Koşulları

Aşağıda iyimidir.com ile sizin aranızdaki yasal bir sözleşmenin koşulları yer almaktadır. Bu web sitesine erişerek, bu siteyi görüntüleyerek veya kullanarak, bu koşulları okuduğunuzu, anladığınızı ve bu koşullara bağlı olacağınızı ve tüm yasa ve düzenlemelere uyacağınızı kabul etmektesiniz. Bu koşulları kabul etmiyorsanız, lütfen, bu web sitesini kullanmayınız.

İyimidir.com size herhangi bir bildirimde bulunmaksızın, herhangi bir zamanda, bu 'Kullanım Koşullarını' ve bu web sitesinde yer alan diğer tüm bilgileri güncelleyerek değiştirebilir. İyimidir.com ayrıca herhangi bir bildirimde bulunmaksızın, herhangi bir zamanda, bu sitede yayınlanan bilgilere, ürün/hizmet girdilerine ve bunların yayınlanma şekillerine ilişkin geliştirmeler veya değişiklikler yapabilir veya tamamen yayından kaldırabilir.

Genel

Bu web sitesinde, uyulması ve takip edilmesi gereken mülkiyete ilişkin bildirimler ve telif hakkı bilgileri yer alır.

İyimidir.com bir firma / ürün değerlendirme platformudur.

İyimidir.com'a sadece üye olan kullanıcılar deneyimledikleri, tecrübe edindikleri her türlü ürün ve/veya hizmet hakkında, ürün veya hizmet bilgilerini kasıtlı olarak yanlış girmemek, ürün veya hizmet hakkında haksız yere olumsuz bilgiler girmemek ve yorum yazmamak, ve diğer kullanıcıları rencide etmemek kaydıyla, bilgi girişlerini yapabilir ve bunları yorumlayabilirler.

İyimidir.com aynı zamanda bir şikayet sitesi veya ürün veya hizmet tanıtım (reklam kabul edilmemektedir) sitesi olarak ta değerlendirilebilir. Eğer bir ürün veya hizmetin reklamını yapmak istiyorsanız iyimidir.com bunun için uygun bir site değildir. Reklamınızı yapmak istiyorsanız bununla ilgili birçok site bulunmaktadır, sizin için en uygun olanını seçebilirsiniz. Ancak ürün veya hizmetinizin iyimidir.com sitesinde tanıtımını yapabilir ve müşterilerinizin ürününüz veya hizmetiniz hakkındaki düşüncelerini öğrenebilirsiniz.

İyimidir.com'un kuruluş amacı, üyelerinin ürün veya hizmet deneyimlerini iyimidir.com kullanıcıları ile paylaşmak, ürün veya hizmet verenlerin ürün veya hizmet kalitelerini artırabilmeleri için onları müşterileriyle buluşturmak, kaliteli ürün ve hizmet verenleri hakettikleri seviyeye getirmek, ürün ve hizmet kalitesindeki sorunların farkında olmayan üretici ve hizmet verenlerin kalitelerini artırmalarına yardımcı olmak, bir ürün veya hizmet almak isteyen ama karar veremeyen kullanıcıların ürün veya hizmet hakkında diğer üyelerin deneyimleri ve tecrübeleri sayesinde fikir sahibi olabilmelerini sağlamaktır. İyimidir.com bir ürünü veya hizmeti ön plana çıkarmak, bunun reklamını yapmak veya tam tersi bir ürünü veya hizmeti kötülemek veya haksız yere olumsuz bir izlenim yaratmak amacıyla kurulmuş bir site kesinlikle değildir. Eğer bir üretici veya hizmet verenseniz ve iyimidir.com sitesinde ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında yanlış bilgiler olduğunu ya da ürünlerinizin veya hizmetlerinizin haksız yere aşağılandığını, kötülendiğini veya olumsuz izlenim yaratıldığını düşünüyorsanız bize ulaşıp yanlış bilgilerin veya haksız yorumların düzeltilmesini talep edebilirsiniz. Başvurunuz elimizden geldiğince site yöneticileri veya moderatörler tarafından değerlendirilecek ve haklı olduğunuz kanaatine varılırsa bize bildirdiğiniz sorunlu yorumlar silinecek, ilgili üyeler uyarılacak veya sistemden çıkarılacak ve eğer ürün veya hizmet ile ilgili kaydın yönetimi size ait değilse, ilgili ürün/hizmet yönetimi size aktarılacaktır. Ancak, iyimidir.com yönetimi başvurunuzun değerlendirileceği ve/veya sorununuzun çözüleceği konusunda elinden geleceğini yapacağını belirtmesine karşın bu konuda kesinlikle garanti vermemektedir.

İyimidir.com'a bilgi girişleri ürünleri veya hizmetleri deneyimleyen yada tecrübe eden iyimidir.com kullanıcılarının yanısıra, ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak isteyen veya ürünleri veya hizmetleri hakkında müşterilerinin düşüncelerini veya yorumlarını öğrenmek isteyen üretici, hizmet verici veya iş sahipleri tarafından da iyimidir.com'a üye olmak kaydıyla gerçekleştirilebilir.

İyimidir.com yöneticileri ve moderatörleri her ne kadar her türlü uygunsuz ve itiraz edilebilecek içerik ve materyali olabildiğince kısa sürede siteden silecek olsalar da bütün kayıtların, yorumların ve içeriğin incelenmesi mümkün olmayabilmektedir. İyimidir.com sitesine iyimidir.com üyeleri tarafından yüklenen her türlü içerik ve yorum, onu gönderenin görüşlerini yansıtmakta ve yazarının sorumluluğunda olup iyimidir.com sitesi, site yöneticileri ve moderatörleri, kendilerine ait içerik ve yorumlar haricinde, kesinlikle bu içerikten sorumlu tutulamaz ve sorumluluğu kabul etmezler.

İyimidir.com sitesine aşağılayıcı, alaycı, başkalarını küçümseyen, saygısızlık içeren, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, huzursuzluk çıkarmaya yönelik, diğer üyelerin kimliğini açıklayıcı, kopya yazılım, warez, crack, şifre kırma, hack ve hile kullanımıyla ilgili, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası kanun, tüzük veya anlaşmalara, ülkemiz çıkarlarına, kişilik haklarına ve genel toplum ahlak kurallarına aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri ayrımcılıkları destekleyen bilgi ve içerik yüklemek/göndermek, linkler vermek yasaktır. Bu hususların dikkate alınmaması durumunda, kullanıcı üye derhal ve süresiz olarak siteden uzaklaştırılır ve lüzumu halinde servis sağlayıcısı da haberdar edilir. Tüm kullanıcılar bu sitenin yöneticilerinin, moderatörlerinin kendi iradeleri doğrultusunda herhangi bir içeriği veya yorumu slime, taşıma, kilitleme yetkisi olduğunu Kabul etmektedirler. Kullanıcılar girdikleri her bilginin veritabanında saklanacağını Kabul etmektedirler. Her ne kadar bu bilgiler, 3. şahıslara verilmeyecek olsalar da, herhangi bir hack olayı sonucunda bu bilgilerin 3. şahısların eline geçmesi halinde site yöneticileri ya da moderatörleri sorumlu tutulamazlar.

İyimidir.com yöneticileri ve alt yapısı gönderilen her içeriği, bilgiyi ve yorumları saklamak zorunda değildir. Alt yapı sorunları veya başka sorunlar nedeniyle içerikler ve yorumlar silinebilir ya da kaybolabilir. İyimidir.com kullanıcıları bunları kabul etmiş sayılır.

İyimidir.com sitesinde açıklayacağınız kişisel bilgilerinizin diğer kullanıcılar tarafından kötüye kullanılabileceğini bilmenizi ve bu konuda dikkatli davranmanız gerektiğini açıkça belirtmek isteriz. Bu gibi davranışlarınız sonucunda iyimidir.com sitesi ve site yöneticileri ve moderatörler kesinlikle sorumlu tutulamazlar. Tüm sorumluluk kullanıcılara aittir.

İyimidir.com'un önceden yazılı izni olmaksızın bu sitenin kısmen yada tüm içeriği kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, yüklenemez, postalanamaz, aktarılamaz, dağıtılamaz veya bu içerikten türetilen işler yaratmak üzere kullanılamaz. İyimidir.com, bu web sitesinde yer alan sayfalara, ancak bu sitenin ticari olmayan kullanımı için yalnızca sizin bilgisayarınızdan kişisel kullanım amacıyla erişmeniz ve bu web sayfalarını kendi bilgisayarınızda bu amaçla görüntülemeniz için size münhasır olmayan, devredilemeyen, sınırlı bir izin vermektedir. Bu izin, size bu sitede görüntülenen içeriği değiştirmemeniz, tüm telif hakkı ve ticari marka bildirimleriyle, mülkiyete ilişkin diğer bildirimleri korumanız ve bu içerikle birlikte yer alan veya bu sitede sair surettte belirtilen tüm kayıt ve koşulları ve bildirimleri kabul etmeniz koşuluyla verilir. Önceki koşullar dikkate alınmaksızın; bu siteden yüklenmesi, erişilmesi veya diğer bir şekilde kullanılması için sağlanan, kendi lisans kayıt ve koşullarına ve bildirimlerine sahip tüm yazılım, doküman, belge ve diğer malzemeler, sözkonusu kendi kayıt ve koşullarına ve bildirimlerine tabi olacaklardır.

Bu sitede yer alan kayıt, koşul ve bildirimlere uymamanız halinde, size verilmiş tüm haklar önceden bildirilmeksizin otomatik olarak sona erecek ve elinizde veya kontrolünüzde bulunan yüklenmiş malzemelerin tüm kopyalarını derhal imha etmeniz gerekecektir. Yukarıdaki paragrafta belirtilen sınırlı izin haricinde, iyimidir.com size herhangi bir patent, ticari marka, telif hakkı veya diğer bir mülkiyet hakkı veya fikri mülkiyet hakkı kapsamında, açık veya zımni olarak hiçbir hak veya lisans vermez. Bu site içeriğinin hiçbir parçasının kopya görüntüsünü, başka bir web sitesinde veya diğer herhangi bir ortamda kullanamazsınız.

Sorumluluğun reddine ilişkin belirli koşullar

Bu web sitesinde yer alan bilgilerin doğru, güncel veya eksiksiz olduğu taahhüt ve garanti edilmez ve bu site teknik kusurlar veya yazım hataları içerebilir. İyimidir.com, bilgileri güncel tutmak veya sitede yayınlanan bilgilerin doğruluğunu veya eksiksizliğini sağlamak için bu siteyi güncelleme sorumluluğunu almaz (ve bu sorumluluğu açıkça reddeder). Buna bağlı olarak, bu sitede tanımlanan tüm ürünler, hizmetler veya diğer konularla ilgili olarak herhangi bir karar vermeden önce, sitede yer alan tüm bilgilerin doğruluğunu ve eksiksizliğini sizin teyit etmeniz gerekir.

İyimidir.com, sorunun çözülmesi amacıyla bilgi sağlamayı seçmiş olsa bile, İyimidir.com'a bildirilen herhangi bir sorunun iyimidir.com tarafından çözüleceğine dair hiçbir garanti vermez.

Gizli bilgiler

İyimidir.com, bu web sitesi aracılığıyla sizden gizli veya sizin mülkiyetinizde bulunan bilgileri almak istememektedir. Lütfen, iyimidir.com'a gönderilen tüm bilgi veya malzemelerin iyimidir.com tarafından gizli olmayan bilgi olarak değerlendirileceğini dikkate alın. İyimidir.com'a herhangi bir bilgi veya malzeme göndererek, iyimidir.com'a bu malzemeleri ve bilgileri kopyalaması, çoğaltması, yayınlaması, yüklemesi, postalaması, aktarması, dağıtması, kamuya açık görüntülemesi, gerçekleştirmesi, değiştirmesi, bunlardan türetilen işler hazırlaması ve diğer herhangi bir şekilde serbestçe kullanması için sınırsız ve geri alınamaz bir lisans vermiş olursunuz. Ayrıca, iyimidir.com'a herhangi bir amaçla gönderdiğiniz tüm fikirleri, kavramları, bilgi birikimi veya teknik bilgileri iyimidir.com'un serbestçe kullanabileceğini de kabul edersiniz. Ayrıca,iyimidir.com bu sitenin herhangibir bölümüne gönderdiğiniz ürün veya hizmet bilgileri, yorumlar, veya diğer bilgilerin, siteye girerken kullandığınız adınızla ve/veya takma adınızla birlikte, yayınlanacağını veya diğer bir şekilde kullanılacağını açıkça belirtir. Ürün ve hizmet bilgi girişleri veya yorumlama amacıyla iyimidir.com'a gönderdiğiniz tanımlayıcı kişisel bilgiler, iyimidir.com'un gizlilik ilkesine uygun olarak işlenecektir. iyimidir.com'un gizlilik ilkeleri hakkında bilgi almak için, lütfen "Gizlilik" belgesini inceleyiniz.

İş ilişkileri

Bu web sitesinde, iyimidir.com dışı web sitelerine ve kaynaklara bağlantılar veya atıflar sağlanabilir. iyimidir.com, atıfta bulunmuş olabileceği, erişilebilen veya bağlanılabilen herhangi bir iyimidir.com dışı web sitesi veya üçüncü kişi kaynakları hakkında hiçbir beyanda bulunmaz, garanti vermez veya herhangi taahhütte bulunmaz. iyimidir.com dışı bir web sitesine giden bir bağlantı, iyimidir.com'un bu sitenin içeriğini veya bu tür bir web sitesinin kullanımını veya sahibini onayladığı anlamına gelmez. Ayrıca, siz, bu tür üçüncü kişileri doğrudan iyimidir.com tarafından veya iyimidir.com kullanıcıları tarafından yüklenen bilgiler yoluyla öğrenmiş (veya bu tür kişilerle bir bağlantı sağlamış) olsanız bile, iyimidir.com sizin üçüncü kişilerle gerçekleştirebileceğiniz işlemlere taraf değildir veya bu tür hiçbir işlemden sorumlu değildir. Dolayısıyla, iyimidir.com'un bu tür harici sitelerin veya kaynakların sağlanabilirliğinden sorumlu olmadığını ve bu tür site veya kaynaklarda yer alan veya buralardan sağlanan hiçbir içerikten, hizmetten, üründen veya diğer malzemelerden sorumlu olmadığını veya bunlara karşı yükümlü olmadığını kabul etmiş sayılırsınız.

İyimidir.com dışı bir web sitesine eriştiğinizde, bu site iyimidir.com logosunu içerse dahi, lütfen, bu sitenin iyimidir.com'dan bağımsız olduğunu ve iyimidir.com'un bu web sitesinin içeriğini kontrol etmediğini biliniz. Kendinizi virüslerden, worm, truva atlarından veya diğer potansiyel yıkıcı programlardan korumak için gerekli önlemleri almak ve bilgilerinizi uygun bulduğunuz şekilde korumak sizin sorumluluğunuzdadır.

Bu siteye bağlanmak

Bu web sitesine giden tüm bağlantıların iyimidir.com tarafından yazılı olarak onaylanmış olması gerekir; iyimidir.com, ancak bir bağlantı ve bu bağlantı tarafından etkinleştirilen sayfalar: (a) bu web sitesinin herhangi bir sayfasının çevresinde çerçeve oluşturmadığı veya bu sitede yer alan herhangi bir içeriğin görsel sunumunu veya görünümünü herhangi bir şekilde değiştirebilecek diğer teknikleri kullanmadığı sürece; (b) sizin iyimidir.com ile kurduğunuz ilişkiyi yanlış tarif etmediği sürece; (c) iyimidir.com'un sizi, web sitenizi veya hizmet veya ürün tekliflerinizi onayladığını veya uygun bulduğunu ima etmediği sürece; ve (d) iyimidir.com hakkında asılsız veya yanıltıcı izlenimler ortaya koymadığı veya iyimidir.com'un adı veya ticari markalarıyla ilişkili firma itibarına zarar vermediği sürece, bu bağlantılara izin verebilir. Bu siteye bağlantı oluşturmak üzere izin almaya yönelik diğer bir koşul da, bu web sitesine bağlantı oluşturma iznini iyimidir.com'un istediği herhangi bir zamanda, yalnızca kendi takdiriyle, sona erdirebileceğini kabul etmenizdir. Bu tür bir durumda, bu web sitesine bağlantı oluşturan tüm bağlantılarınızı derhal kaldırmayı ve iyimidir.com adını kullanmayı durdurmayı kabul edersiniz.

Çeviriler

Bu web sitesindeki bazı metinler, Türkçe dışındaki dillerde de sağlanabilir. Bu tür bir metin, hiçbir kişi tarafından müdahale edilmeksizin veya gözden geçirilmeksizin, bir kişi veya yalnızca bilgisayar yazılımı tarafından çevrilebilir. Bu çeviriler, size yalnızca bir kolaylık olarak sağlanır ve iyimidir.com, çevirinin bir kişi veya bilgisayar tarafından yapılmış olduğuna bakılmaksızın, çevirinin doğruluğu ve eksiksizliğine ilişkin olarak hiçbir beyanda veya taahhütte bulunmaz. Ek koşullara ilişkin olarak, lütfen aşağıdaki "Garantinin Reddi" başlıklı bölüme bakın.

GARANTİNİN REDDİ

BU SİTENİN KULLANIMINDAN KAYNAKLANAN RİSK YALNIZCA SİZE AİTTİR. TÜM ÜRÜNLER VE HİZMETLER VE BUNLAR İLE İLGİLİ BİLGİLER, YORUMLAR, EKLİ DOSYALAR VE FOTOĞRAFLAR "OLDUĞU GİBİ" ESASIYLA, HERHANGİ BİR GARANTİ VERİLMEKSİZİN İYİMİDİR.COM KULANICILARI TARAFINDAN SAĞLANIR VE YORUMLANIR. İYİMİDİR.COM YASALARIN İZİN VERDİĞİ EN GENİŞ KAPSAMDA, MÜLKİYET HAKLARININ VE FİKRİ MÜLKİYET HAKLARININ İHLAL EDİLMEYECEĞİNE DAİR GARANTİLER İLE TİCARİLİK VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK İÇİN GARANTİLER DE DAHİL, ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN, AÇIK, ZIMNİ, YASAL VE DİĞER GARANTİYİ VERMEYİ VEYA BEYANDA BULUNMAYI AÇIKÇA REDDEDER. HİÇBİR SINIRLAMA OLMAKSIZIN, İYİMİDİR.COM BU WEB SİTESİNİN KESİNTİSİZ, ZAMANINDA, GÜVENLİ VE HATASIZ İŞLEYECEĞİNE DAİR HİÇBİR GARANTİ VERMEZ.

ÜRÜNLERİ VE HİZMETLERİ, VE BUNLAR İLE İLGİLİ BİLGİLERİ, YORUMLARI, EKLİ DOSYALARI VE FOTOĞRAFLARI BİLGİSAYARINIZA YÜKLEDİĞİNİZDE VEYA DİĞER HERHANGİ BİR ŞEKİLDE EDİNDİĞİNİZDE, BUNU YALNIZCA KENDİ KARARINIZLA VE RİSKİ SİZE AİT OLMAK ÜZERE VE BİLGİSAYAR SİSTEMİNİZDE OLUŞABİLECEK HASARLAR VEYA VERİ KAYIPLARI DA DAHİL OLMAK ÜZERE, DOĞABİLECEK HER TÜRLÜ ZARARDAN YALNIZCA SİZİN SORUMLU OLACAĞINIZ ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİNİZİ BİLİYOR VE KABUL EDİYORSUNUZ.

BAZI HUKUK DÜZENLERİ GARANTİLERİN HARİÇ TUTULMASINA İZİN VERMEZ, BU DURUMDA YUKARIDA HARİÇ TUTULANLAR SİZİN İÇİN GEÇERLİ DEĞİLDİR.

SORUMLULUKLARIN SINIRI

ZARAR OLASILIĞI İYİMİDİR.COM'A ÖNCEDEN AÇIKÇA BİLDİRİLMİŞ OLSA BİLE, İYİMİDİR.COM, BU WEB SİTESİYLE İLİŞKİLİ YA DA BU WEB SİTESİNDEN KAYNAKLANAN VEYA BU WEB SİTESİNİN KULLANIMINDAN YA DA BU WEB SİTESİNDEN BAĞLANTI VERİLEN, ATIFTA BULUNULAN VEYA BU WEB SİTESİ ARACILIĞIYLA ERİŞİLEN HERHANGİ BİR SİTE VEYA KAYNAĞIN HERHANGİ BİR KULLANIMINDAN VEYA HERHANGİ BİR ÜRÜNÜN VEYA HİZMETİN VEYA BUNLARLA İLGİLİ BİLGİNİN, EKLİ DOSYALARIN, FOTOĞRAFLARIN KULLANIMINDAN, YÜKLENMESİNDEN VEYA BUNLARA ERİŞİMDEN KAYNAKLANAN; DOĞRUDAN, DOLAYLI, ARIZİ, ÖZEL, CEZAİ VEYA SONUÇTA ORTAYA ÇIKAN ZARARLARDAN, BU KAPSAMDA SINIRLI OLMAKSIZIN, KAR KAYBI, İŞLERİN KESİNTİYE UĞRAMASI, TASARRUF KAYBI VEYA PROGRAMLARIN VEYA VERİLERİN KAYBINDAN, HER NE TÜRDE OLURSA OLSUN HİÇ BİR ZARARDAN HİÇ BİR KOŞUL ALTINDA SORUMLU OLMAZ. BU SORUMLULUKTAN BERİ TUTMA VE FERAGAT, SÖZLEŞMEYE, GARANTİYE, HAKSIZ FİİLE VEYA DİĞER HERHANGİ BİR YASAL GEREKÇEYE DAYANSA BİLE, TÜM DAVA NEDENLERİ İÇİN GEÇERLİ OLUR.

Bu web sitesi aracılığıyla sunulan ürünler ve hizmetler ve bunlarla ilgili bilgiler, ekli dosyalar ve fotoğraflar için ek veya farklı kayıtlar, koşullar ve bildirimler geçerli olabilir. Herhangi bir çelişki olması durumunda, bu tür ek veya farklı kayıtlar, koşullar ve bildirimler, bu Kullanım Koşulları'na göre öncelikli olarak uygulanır.