• Bizi takip edin
ARZUM
Arzum Elektrikli Ev Aletleri San ve Tic A.Ş. Otakçılar Caddesi No:78 Kat:1 B Blok No:B1b Eyüp/İstanbul Tel : (0212) 467 80 80 Fax : (0212) 467 80 00
444 1 800
0
Henüz oy kullanılmadı

ARZUM

Tanıtım / Açıklama: 

Geçmişten geleceğe Arzum...

Arzum Elektrikli Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret AŞ’nin temelleri, küçük elektrikli ev aletleri, oyuncak, dikiş makinesi, vantilatör, ütü, radyo, teyp kasetçalar, bisiklet, çocuk bisikleti ve televizyon gibi geniş bir ürün yelpazesinin ithalatçılığını yaparak ticarete atılan üç kardeşin 1953 yılında Güney İthalat Kolektif Şirketi’ni kurmasıyla atıldı. Önce Krups’un Türkiye temsilciliğini aldılar. Ardından da 1960 yılında bir TV fabrikasına ortak olarak Delta markasını taşıyan TV ve radyo üretimine başladılar. İşleri iyice büyüten kardeşler, 1966 yılında kendi markaları ile küçük elektrikli ev aletleri üretmeye başladılar. 1967 yılında ütü, 1968 yılında mekanik süpürge ile 1975 yılında meyve presi, Arzum markası ile üretilen ve piyasaya sunulan ilk ürünler oldu.

Kendi markalarını lanse ettikten sonra ütü ve mekanik süpürge ile yola çıkan üretim genişledi ve piyasaya sunulan her ürün büyük başarı getirdi.

Bu arada 90’lı yıllarda renkli televizyonların piyasaya sunulması ile birlikte TV üretimi işini bırakan şirket kurucuları, küçük elektrikli ev aletleri ile büyümeye devam ettiler.

1995 yılında sadece 15 ürün çeşidine sahip olan Arzum markasının bugün ürün gamı 8 ayrı kategoriden oluşuyor: Gıda hazırlama, içecek hazırlama, kızartma-pişirme, temizlik, kişisel bakım, ütü, bebek bakımı ve diğer grupları. Arzum’un bu ürünlerde 150’ün üzerinde farklı modeli mevcut.

Arzum, pazarlama, dağıtım, üretim ve servis ağı ile her geçen gün hızla büyüyor. Öncelikle yurt çapında tüm bölgelerde bulunan 350 Arzum yetkili servis ağı sayesinde, tüketicilere, ürünü sadece satın alana kadar değil, her zaman yanında olduğunu gösteriyor.

Ürünlerini tasarlarken ve pazarlarken kaliteyi, güveni ve fonksiyonelliği ön planda tutan Arzum, küçük elektrikli ev aletlerinde, pazarında bir ilki gerçekleştirerek 2001 yılında üç yıl garanti uygulamasını başlattı.

Sürekli büyüme gösteren Arzum markası iç pazarla yetinmeyip 2001 yılından itibaren yurt dışına ihracat yapmaya başladı. Türkiye AB yolunda ilerlerken, Arzum da Türk kültürünü Avrupa’ya taşımak misyonu ve hedefi ile ihracata yöneldi.

Küçük elektrikli ev aletleri sektörünün lider markalarından Arzum, geliştirdiği ürünlerle birlikte 2005 yılında ihracatta atak yapma kararı aldı. İhracatını artırmayı hedefleyen Arzum, bu hedefine, öncelikle Arzum “Kahwe” ve Arzum “Cezve” ile Türk kültürünü dünyaya tanıtmayı amaçlamaktadır.

Arzum’un, ihracat yaptığı ülkeler arasında Almanya, Belçika, Fransa, İngiltere, Yunanistan, Suudi Arabistan, İran, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri, Kıbrıs, Türkmenistan, Kırgısiztan ve Romanya yer alıyor.

Liste görseli (Thumbnail): 
Kategori: 
Alışveriş & ÜrünBeyaz Eşya / Ev Aletleri / Mutfak Aletleri
Bunu Paylaş: 

Yorumlar

birvatandas kullanıcısının resmi
birvatandas

0
Bildirdiğiniz e-mail adresine 01/08/2011, 08/08/2011 ve 22/09/2011 tarihlerinde tam üç kez e-posta atıp iletişim bilgilerimi gönderdim ama bana bugüne kadar kesinlikle hiç kimse geri dönmedi. Sizinle iletişime geçmesini istediğiniz müşteriniz size iletişim bilgilerini gönderdiği halde onu geri aramayarak ne kadar kalitesiz bir müşteri hizmetleri anlayışına sahip olduğunuzu da böylece kanıtlamış oldunuz. Arzum firmasının satış sonrası hizmetlerine çok düşük puan vermiş olmakla yanılmadığımı da böylece ispat etmiş oldunuz.

0
Sayın Tüketicimiz, Öncelikle markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.Yukarıda yaşanan durum için tarafınıza detaylı bilgi verebilmek ve siz saygıdeğer tüketicimizin memnuniyeti sağlayabilmek adına tarafınızdan iletşim bilgilerinizi rica etmekteyiz.İletişim bilgilerini aşağıda bulunan e-mail adresimize ulaştırmanız halinde en kısa sürede irtibata geçilecektir. Arzum Elektrikli Ev Aletleri San. ve Tic. A.Ş. Otakçılar Cad.No:78 Kat 1 B Blok No:B1b 34050 Eyüp İstanbul Türkiye Tel : 212 467 80 80 Fax : 212 467 80 69 "arzum@arzum.com.tr" "http://www.arzum.com.tr" Satış Sonrası Hizmetler Bilgilerinize Sunarız. Saygılarımızla,
birvatandas kullanıcısının resmi
birvatandas

0
Arzum kaliteli ürünler üretiyor ancak sattıktan sonra destek vermeyi unutuyor. 2006 yılının sonlarında bir çay/kahve makinası satın almıştım. Aletin cam demliği 2010un başlarında kırıldı. Kırılması sorun değil ama yedek demliği Arzum'un hiçbir yetkili servisinde bulamadım. Müşteri hizmetlerini de aradım, istanbul servislerini, ankaradaki tüm büyük servislerini aradım ama, bir cam demlik bulamadılar. Meğer o model çay-kahve makinasının cam demlikleri üretimden kalkmış artık üretilmiyormuş. Hatırı sayılır miktarda ücretle satın aldığım makinayı cam demliğinin yedeğini bulamadığım için çöpe atmak zorunda kaldım. Bir ürünün yedek parça garantisi kaç yıldır acaba. Diyelimki ben bu ürünü satın aldığımın ertesi günü ürünün üretimi bitti. Cam kavanozu kırılana kadar gecen süre ise yaklaşık 3.5-4 yıl civarında. Demekki Arzumdan aldığınız ürün en az bu süreden sonra arızalanırsa ürününüzü çöpe atma riskiniz var. Bilginiz olsun. Arzuma ürün kalitesi olarak 5 yıldız veriyorum ama satış sonrası hizmete ancak 1 yıldız veriyorum ortalama 3 yıldız alabiliyor.

Yorum yazın