• Bizi takip edin
Green Store KOLONEX Kolit Kapsül
MNC BİTKİSEL SAĞLIK ÜRÜNLERİ LTD. ŞTİ. Muradiye Mh. Çekirge Cd. No:15/2 Osmangazi /BURSA Telefon: 0224 222 0 333
0
Henüz oy kullanılmadı

Green Store KOLONEX Kolit Kapsül

Tanıtım / Açıklama: 

Green Store KOLONEX Kolit Kapsül

İçerik: At Kestanesi, Altın Otu, Melissa, Mayıs Papatyası, Rezene, Doğal Kapsül

Kullanım: Sabah, Öyle ve Akşam yemeklerinden 30 dakika önce 2'şer kapsül kullanılması tavsiye edilir.

Yararları:

Kalın bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar,
Bağırsak iltihabını engeller,
Oluşan iltihabın atılmasını sağlar,
Karında rahatsızlık hissini düzenler,
Düzensiz bağırsak hareketlerini dengeler,
Değişken derecede şişkinlik, şişlik ve acil tuvalet ihtiyacı gibi problemleri giderir,
Sindirim sistemini dengeler.

Net Miktar: 180 Kapsül

Sinirsel kolit ve spastik kolitle

Yaşam kalitesini düşüren Irritable bağırsak sendromu evliliğe, eğitim hayatına, hatta kariyere bile darbe vurabiliyor.
Irritable bağırsak sendromu (İBS), çoğu insan tarafından hastalık olarak görülmüyor. Bu da pek çok hayatın zehir olmasına neden olabiliyor. Oysa, halk arasında 'gaz sancısı' olarak bilinen IBS tedavi edilebiliyor.

KOLİT (Kalın barsağın iltihabı):

Virüs, bakteri veya para­zit enfeksiyonlarına bağlı olarak meydana gelebilir ve çoğu zaman Enterit ile birlikte görülür. Ülseratif kolit ve Crohn hastalığı gibi uzun zaman devam eden rahatsızlıklarda, bakteri enfeksiyonu olmak­sızın da iltihaplı kolit tablosu gelişebilmektedir. Bunun yanısıra barsaklara. gelen kan akımının aksamasıda kolite yol açabilir. Başlıca belirtiler Kolik ve sümüklü veya kanlı îshal. Şiddetli kolit aşırı su kaybına ya da şoka yol açabilir. Tedavide antibiyotikler ve iltihaplı kolit olaylarında da steroidler, aspirin türevleri uygulanır.

Kolit Çeşitleri

Ülseratif kolittir
Crohn hastalığı
Bulaşıcı kolit
Kimyasal kolit
Mikroskopik kolit
Hemorajik kolit
İskemik kolit olarak incelenebilir.

Bu kolitlerin en yaygın olan çeşidi ülseratif kolittir.

Gıdaların, ağızdan sonra vücudumuz içindeki seyri sindirim kanalında olur. İltihabi bağırsak hastalığı, sindirim kanalında görülen, sıklıkla kronik seyirli (uzun süreli) inflamasyondur (iltihap). Bağırsak duvarında ülser, şişme, yaralanma, kanama ve zedelenme ile seyreder. Ana hatları ile iltihabi bağırsak hastalığının, Ülseratif Kolit ve Crohn Hastalığı olmak üzere iki farklı tipi bulunur. Buna ek olarak iltihabi bağırsak hastalığının tam olarak Ülseratif Kolit veya Crohn Hastalığına benzemeyen, arada kalan tipi yani tam belirlenemeyen şekli vardır.

Bazen iltihabi bağırsak hastalığı ile aynı anlama gelen ve hastalığın etkilediği bağırsak bölümünü ifade eden kolit (kalın bağırsak tutulumu), enterit (ince bağırsak tutulumu), ileit (ince bağırsağın son bölümü ileum segmentinin tutulumu) veya proktit (kalın bağırsağın son bölümü olan rektum tutulumu) gibi isimler de verilir. Hastanın şikayetleri bu tipler arasında değişmektedir.

ÜLSERATİF KOLİT NEDİR?
Ülseratif kolit, kalın bağırsağın içini örten tabakanın (mukoza-submukoza) iltihabıdır. İltihabi değişikliğin olduğu bölgede bağırsağın iç yüzünü döşeyen örtü tabakası olan mukozada ülserler oluşur. Bu nedenle hastalığa, ülserlerle karakterli hastalık anlamına gelen ülseratif kolit denir. Kalın bağırsak içinde en sık rektum ve sol kolon (kalın bağırsağın son bölümü) etkilenir. Bağırsak kanalının diğer bölümleri (örneğin: mide, ince bağırsak) bu hastalıktan etkilenmez.

ÜLSERATİF KOLİT NASIL GELİŞİR ?
Crohn Hastalığı gibi bunun da kesin nedeni tam olarak bilinmemektedir. Ancak son dönemde immünolojik (bağışıklık sistemi hastalığı) olduğuna dair teoriler ortaya atılmıştır. Bulaşıcı değildir. Genetik (kalıtsal / ırsiyet) geçiş gösterebilir. Bazı teorilerde ise bir virüs veya bakterinin (mikrobik) bağırsak duvarındaki immunolojik (bağışıklık sistemi ile ilgili) olayları başlattığı ileri sürülmektedir. Bu olaylar sonucu, bağırsağı örten tabakada iltihabi hasar oluştuğu gösterilmiştir.
Bağışıklık sisteminde olan bu bozukluğun, bir etkenin sonunda mı yoksa doğrudan başlangıç olarak mı meydan geldiği henüz aydınlatılmamıştır. Hastalığın ruhsal stres veya mutsuz geçen bir çocukluk çağı sonucu geliştiği inancı kabul edilmemektedir. Herhangi bir gıda türü ile meydana gelmez. Bulaşıcı değildir.

KİMLER ETKİLENİR?
Her yaş grubunu tutabilmesine rağmen sıklıkla 16-40 yaş arasında görülür. Kuzey bölge ikliminde yaşayanlarda sık görülür. Hastalığın kadınlar ve erkeklerde rastlanma sıklığı eşit orandadır. Ailesel yatkınlık olabilir.

ÜLSERATİF KOLİT BELİRTİ ve BULGULARI NELERDİR?

Kalın bağırsağın en önemli görevi bağırsak içindeki suyun kana geri emilimidir. Ülseratif kolit hastalığında suyun geri emilmesini sağlayan tabakada inflamasyon (iltihap) olması nedeni ile bu işlev gerçekleşemez. Böylece hastalığın en önemli bulgusu ishal gelişir. Bu mukozal örtü tabakasındaki inflamasyon (iltihap), doku zedelenmesine dolayısıyla ülserlere ve kanamaya neden olur. İshal, bağırsak hareketlerinde artışa ve karın ağrısına neden olur. Böylece hastalarda kanlı dışkılama, rektal kanama (makattan kan gelmesi), dışkılama sırasında ağrı, acil dışkılama ihtiyacı, devam eden ishal, karın ağrısı (çoğu zaman kramplar tarzında), kilo kaybı ve ateş gibi belirtiler meydana gelir.

Hastalık, zaman zaman alevlenmeler ve sakin dönemler gösterir.

Ülseratif kolit sıklıkla Crohn Hastalığı ile karışır. Ülseratif kolit hastalığında, sadece kalın bağırsağın (kolon ve rektum) içini örten yüzeyel tabaka (mukoza ve submukoza) hasta iken, Crohn Hastalığında ise, ağızdan anüse (makata) kadar sindirim kanalının herhangi bir yerinde olabilir. Ülseratif kolitin aksine Crohn Hastalığında, hastalığın görüldüğü bağırsak kısmında, bağırsak duvarının sadece yüzeyel tabakası değil tüm tabakaları hastadır.

UYARI;

Ürünlerimiz T.C. Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığının izni ve kontrolleri altında TR-16-K-000511 kayıt numaralı işletme kayıt belgesi ile üretilmiştir.
Ürünlerimiz GMP standartlarında ve GMP sağlık sertifikası ile üretilmektedir.
Bitkisel kremler ve yağlar T.C. Sağlık Bakanlığının 24.03.2005 tarih ve 5324 sayılı kozmetik kanununa göre üretilmiştir.
ÜRETİM İZİNLERİMİZE BELGELERİMİZ BÖLÜMÜNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.
Ürünlerimiz ilaç değildir. Bitkisel gıda takviyeleri ve Besin destekleri olarak üretilmektedir. Bu nedenle reçeteye tabi ürünler değildir.

YAN ETKİLERİ;
Hamile, emziren bayanlar ve 12 yaşından küçük çocukların kullanmadan önce doktorlarına danışmaları tavsiye edilir.
Çocukların ulaşamayacağı serin ve kuru yerde muhafaza ediniz, Güneş ışığından koruyunuz.

Ürün Teslimat Bilgileri

1.MNC Bitkisel Türkiye nin en büyük ve en güvenilir bitkisel ürün alışveriş mağazasıdır.
2.Sitemizde bulunan tüm ürünler bakanlık onaylıdır ve GMP sağlık sertifikalı tek üründür.
3.Siparişinizi teslim aldığınız ana kadar bizim güvencemizdedir.
4.Kapıda kredi kartı, kapıda nakit ödeme, sitemizden kredi kartıyla online ödeme yada banka havalesiyle ödeme yapabilirsiniz.
5.Sitemizden alışveriş yapmak için üye olmaya gerek yoktur.
6.Siparişinizle ilgili her türlü isteK ve sipariş durumunuzu 0224-222-0-333 yada 0555-996-19-81 numaralı telefonu arayarak bilgi edinebilirisiniz.
7.Aldığınız tüm ürünlerde kullanım bilgileri detaylı olarak gönderilir.
8.Siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilir.2 iş günü içerisinde elinize ulaşır.
9.Online destek hattımızdan 09:00 ve 20:00 saatleri arsında yararlanabilirsiniz.
10.Kesinlikle 3. Şahısların göremeyeceği şekilde paketlenir ve kargoya verilir. Kargo elemanları veya 3. bir şahıs paketin içinde ne olduğunu bilemez.

Liste görseli (Thumbnail): 
Kategori: 
Alışveriş & ÜrünSağlık Ürünü / Doğal Ürün / Besin Takviyesi / Bitki Çayları
Sağlık & GüzellikSağlık Ürünü / Doğal Ürün / Besin Takviyesi / Bitki Çayları
Bunu Paylaş: 

Yorum yazın