• Bizi takip edin
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ
Cihangir mah. Şehit Jandarma Komando Er Hakan Öner Sk. No:1 Avcılar / İSTANBUL
0212 422 70 00
0
Henüz oy kullanılmadı

İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ

Tanıtım / Açıklama: 

Tarihçe

Kurucu Vakfımız “Gelişim Eğitim Kültür Sağlık ve Sosyal Hizmet Vakfı” tarafından 2008 yılında, “İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu” adında Meslek Yüksekokulu kurmak üzere girişimde bulunmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığının 08/07/2008 tarih ve 17261 sayılı yazısı üzerine , Bakanlar Kurulu’nca 14/07/2008 tarihinde 2547 sayılı Kanunun Ek 2’nci maddesine göre Meslek Yüksekokulumuz kurulmuş ve Eğitim-Öğretime başlamıştır.

17/02/2011 tarih ve 6114 sayılı Kanunla “İstanbul Gelişim Üniversitesi” kurularak, 2011-2012Eğitim-Öğretim yılında 3 Fakülte 2 Enstitü ve 1 Meslek Yüksekokulu ile; İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinde 8, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinde 5, Güzel Sanatlar Fakültesinde 4 bölüm ve Meslek Yüksekokulu bünyesindeki toplam 40 programla Eğitim-Öğretim faaliyetini sürdürmüştür.

2012-2013 Eğitim- Öğretim yılında, 5 bölümü olan Sağlık Bilimleri Yüksekokulu kurulmuş ve Eğitim – Öğretim yılında kurulan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 3 bölüm ve İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinde eğitim dili İngilizce olan 3 programda eğitim 2013-2014 Eğitim - Öğretim yılında başlayacaktır. Böylece Üniversitemizdeki Lisansüstü Eğitim veren bölüm sayısı 34’e, yeni açılan programlarla Meslek Yüksekokulundaki toplam program sayısı ise ikinci öğretim dahil 76’ ya ulaşmıştır.

Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde İşletme ve Psikoloji programlarında tezli-tezsiz Yüksek Lisans ve İşletme programında Doktora eğitimleri 2012-2013 Eğitim - Öğretim yılından beri sürdürülmektedir.

2013-2014 Eğitim- Öğretim yılında Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde İnşaat Mühendisliği tezsiz Yüksek Lisans eğitimine başlayacaktır.

Misyonumuz ve Vizyonumuz

Misyon

Misyonumuz; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açık, her alanda kendine güvenen, Atatürk ilkelerine bağlı, bilimsel, çağdaş ve evrensel düşünebilen, takım bilincine ve etik değerlere sahip, eleştirel düşünme yeteneği kazanmış, toplumsal sorumluluk bilinci ile donatılmış, geleceğe ümit, azim ve inançla bakan özgün bireyler yetiştirmektir.

Vizyon

Vizyonumuz; kaliteli ve profesyonel bir eğitim vererek, küresel anlamda araştırma ağı kurup, uluslararası tanınmış okullarla ortak projeler gerçekleştirmek ve uluslararası bir eğitim kurumu olarak dünyada adından saygıyla bahsettirmektir. Tüm akademik ve idari personeli ile katılımcılığa ve takım çalışmasına bağlı bir kurum kültürü oluşturarak var olan eğitim fırsatlarını daha da ileriye götürmek, maddi imkanı olmayan öğrencilere eğitim imkanı sağlamak, Türkiye’nin sosyal ve ekonomik gelişimine katkıda bulunmaktır.

Liste görseli (Thumbnail): 
Kategori: 
EğitimÜniversiteler
Bunu Paylaş: 

Yorum yazın