• Bizi takip edin
Köroğlu Park
Köroğlu Park Dinlenme Tesisleri Gümüşova - Gerede Otoyolu Avşar Köyü Mevkii Çaydurt BOLU / TÜRKİYE Telefon: 0374 227 70 30 - 227 70 08
0
Henüz oy kullanılmadı

Köroğlu Park

Tanıtım / Açıklama: 

Hakkımızda
Köroğlu Park 2007 'de kurulmuş olup; çabalarımız, hizmetlerimiz ve saygımız ile daha da kaliteli bir sektör olarak devam edecektir. Müşterilerimizin rahatlığı ve konforunu düşünüp, temizliğimizi 80 kişilik konusunda deneyimli güler yüzlü personelimizle, siz değerli müşterilerimize kaliteli bir hizmet vermektedir. Tesisimizde; açık büfe, restaurant, mescit, market (Bolu'ya özgü ürünler), otopark, oto yıkama, lavabo ve tuvaletlerimiz evinizdeki temizlik ve rahatlığınız düşünülüp tasarlanmıştır.

Köroğlu Destanı
Köroğlu, Köroğlu’nun ‘’ Hey hey benden selam olsun Bolu beyine……’’ diye başlayan pervasız haykırışı ve haksızlığa zulme başkaldırışı anlatan hikayesi şöyledir.
Bolu beyi bir at meraklısıdır.Seyisi olan Yusuf’u güzel ve cins bir at aramaya gönderir.Yusuf ileride mükemmel bir at olacağına inandığı gösterişsiz bir tay bulup getirir.Bolu beyi tayı beğenmez ve Yusuf’un gözlerine mil çektirerek yanından kovar. Gözleri kör olan Yusuf, Dörtdivan ilçesindeki Yukarısayık köyüne döner ve olanları oğluna anlatır. Oğlu Ruşen Ali babasının intikamını almak için dağa çıkar.Ruşen Ali ‘’KÖROĞLU’’ diye anılacak, babasının öcünü almak, zalimliklerinin hesabını sormak için Çamlıbele otağ kuracaktır.Yurdun dört bir yanına kadar dağılan mücadeleler ile Köroğlu zalimlerin korkulu rüyası haline gelecektir. Köroğlu’nun mücadelesi’’ Delikli demir’’ icat olupta ’’mertlik bozuluncaya ‘’ kadar sürer. Sonuçta her halk kahramanında olduğu gibi Köroğlu da fani dünyadan göçer. Gönüllere girerek dilden dile anlatılan bir efsane haline, destan haline gelir.

Liste görseli (Thumbnail): 
Kategori: 
Konaklama & Tatil & SeyahatDinlenme / Konaklama Tesisleri
Bunu Paylaş: 

Yorumlar

_guru_ kullanıcısının resmi
_guru_

0
2 Eylül 2012 tarihinde saat 18:00 civarında uğradım. Sulu yemekler kötüydü, muhtemelen uzun süre de bekletilmişlerdi.. Kuru fasulye iyi pişmemişti ve sıcak değildi, musakka'nın içindeki kıyma kötü kokuyordu.. Köfte çok tuzluydu ve tadı da iyi değildi... Bir daha kesinlikle uğramayı düşünmüyorum. Tavsiye etmem..

Yorum yazın