• Bizi takip edin
KORU BAL
KORU BAL Org. Ürünler Gıda İmalat Nak. İnş. Paz. Ltd. Şti.İvedik Organize Sanayii 21. Cadde, 523 Sokak No:6 Ostim / ANKARA
+90(312) 394 11 80
0
Henüz oy kullanılmadı

KORU BAL

Tanıtım / Açıklama: 

BAL
Milyonlarca yıldan beri var olan ve bilinen en eski besin maddelerinden biri ve doğal şifa kaynağıdır. Besleyici özelliği yanında şifa kaynağı olması nedeniyle birçok hastalığı tedavi etmek amacıyla ilaç olarakta yüzyıllardır kullanılmıştır.

BALIN FAYDALARINDAN BAZILARI
İYİ BİR KORUYUCUDUR: Ant i bakteri ye l özelliğinden dolayı içinde birçok gıda bozulmadan saklanabilir.
MİDEYE KUVVET VERİR: Baldaki şeker emilimi en kolay olan şeker olması ve Hazmı gerektirmediğinden kolayca kana geçer. Ve midedeki fazlalıkları dışarı atar.
KANSIZLIĞI GİDERİR: Kan yapıcı özelliğinin yanında hastalıktan yeni kalkmışlara kuvvet verir.
DAMARLARI AÇAR: Diğer şekerlerin aksine okisjen ile reaksiyona girdiğinde tam yanma meydana geldiği için kanda daha az atık madde bırakır. Kalp adelesine faaliyet ve zindelik vermesiyle Kalp Hastalarına faydalıdır.
ROMATİZMA:Romatizmal hastalıklarda haricen kullanmak hastayı kısa sürede iyileştirir.
ALERJİ: Alerjik vakaalarda pahalı ve zahmetli tedavilerin yerini alacak bir alternatif tedavidir.
AĞRI DİNDİRİCİ: Balın bilhassa buharı ağrı ve sızıyı birkaç dakika içinde dindirmeye başlar.
İŞTAH AÇICI: İhtiva ettiği A,B,C, ve diğer vitaminler ve mineraller insana zindelik verir,
DOĞAL DİŞ MACUNU: Diğer tatlı ve meyvelerin zıttı bal dişleri ve diş etlerini temizleyip parlatan bir macundur. Dişleri ve diş etlerini mikroplardan korur,ağızdaki yaraları tedavi eder.
KABIZLIK: Bilhassa sıcak bal şerbeti kabızlığı kısa sürede geçirir.
ŞİŞMANLIK: Bal içerdiği enzimler sebebiyle şişmanlığı önler. Bilhassa ılık bal şerbetinin zayıflatıcı özelliği vardır.
YARA İLTİHAP GİDERİR: Bugün modern tıpta ameliyat yaralarında bal kullanıldığı bilinmektedir. Cavanagh ve BEAZLEY adlı araştırmacılar balın laboratuar şartlarında özellikle boğaz iltihaplarında kendini gösteren Kalbi Tutacoli mikropları ile Candida Albicans isimli mantarlar üzerinde balın etkili olduğunu gözlüyorlar. İnhibin mikropların üremesini de önler.
BALGAM SÖKTÜRÜR: Balgamı keser vücudun pis rutubetini giderir.
GÖZE FAYDALIDIR: Gözün görme gücünü arttırır. Nar suyu ile karıştırılıp göze sürme gibi çekilirse gözün keskin görmesini sağlar.
KARIN AĞRISI: Karın ağrısını geçirir. Bal şerbeti karın ağrılarını çok kısa bir sürede dindirir.
İDRAR: Söktürür. Mesane yollarını temizler. İltihabını giderir. KÖPEK ISlRMASI'na karşı faydalıdır. Köpek ısırınca bal şerbeti içilir. Ve köpeğin ısırdığı yere bal sürülür. Kuduz ihtimaline karşı tıbbi tedbirler ayrıca alınmalıdır.
CİLDİ GÜZELLEŞTİRİR: Vücud bal ile oğulursa cilt yumuşar. Bitleri öldürür. SAÇLAR' ı besler. Saça sürülürse saçları yumuşatır. Besler,uzatır,parlaklık ve canlılık kazandırır. NEZLE'yi geçirir. Bal limonla veya sütle içilirse nezle için çok faydalıdır.
VEREM: Özellikle çiçek balı gül ile karıştırılıp sabah akşam yenirse akciğer yaralan ve vereme çok faydalıdır.
YANIKLAR: Bal zeytinyağı ve gres yağıyla karıştırılıp yanan yerlere sürülürse acı,sızı çekilmez. Yanık kısa sürede iyileşir. Yanık izi kalmaz. VARİS'e faydalıdır. Bal vücudda olan olan varis ve varis yaralarına masaj yapılarak sürülürse çok faydalıdır.
KARACİĞER: Bal karaciğer ve göğsü temizler. Baldaki ciholin karaciğerin fonksiyonunu kuvvetlendirir ve hücrelerinde toplanan yağın giderilmesi için harekete geçirir. SARILIK: Balla salatalık rendelenerek yenirse susuzluğu giderir. Kanı temizler. Sarılığı kısa sürede iyileştirir. TERLEME'yi giderir. Bal mumu ile birlikte birkaç gün sakız gibi çiğnenirse burun tıkanıklığı ve bundan dolayı meydana gelen terlemeyi giderir. İSHAL'i durdurur. Soğuk bal şerbeti ishale çok faydalıdır. Kısa sürede durdurur.
ALACA: Alaca hastası olanlar en az iki-üç ay sabah aç karnına bir su bardağı bal şerbeti içerse şifa görür. KOLESTOL'ü düşürür. Yatağını ıslatan çocuklar için gayet faydalıdır. İLAÇLARIN YAN TESİRİ'ni önler. Zararlar mı nötüre eder.AKNE için iki çorba kaşığı bal iki çorba kaşığı süt limon suyundan oluşan karışımın sürülmesi faydalıdır. Büyüme çağındaki çocukların ZEKA GELİŞİMİ'ne azımsanmayacak derecede olumlu etkisi vardır. Ayrıca önemli ölçüde CİNSEL GÜCÜ arttırıcı özelliği vardır. Sağlıklı doğal ürün olarak kabul edilen balın, 6 aylıktan küçük bebeklere yedirilmemesi gerektiği bildirildi. Bebeklerin bağışıklık sistemleri zayıf ve bağırsakları olgunlaşmamış olduğundan, 6 aya kadar alerjik maddelerin bağırsaklardan emilerek kana karışma olasılığı bulunuyor...

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tanju Özkan, yaptığı açıklamada, annelere, bebeklerine ilk 6 ay, anne sütünden başka yiyecek vermemelerini tavsiye ettiklerini belirtti.

Annelerin, doğal bir besin olan balı, besleyici olduğu için bebeklerine 6 aydan önce, süte ya da başka besinlere karıştırarak yedirdiklerine dikkati çeken Doç. Dr. Özkan, baldaki bazı toksin maddelerin, bebekler için tehlikeli olabileceğinin altını çizdi.

Liste görseli (Thumbnail): 
Kategori: 
Alışveriş & ÜrünYiyecek / İçecek / Gıda
Bunu Paylaş: 

Yorumlar

Cevaplıyoruz  kullanıcısının resmi
Cevaplıyoruz

0
Fabrika Ankara'da ivedik organize sanayi bölgesinde bulunuyor,oldukça temiz ve nezih bir yer ben müşteriyim gittiğinizde süper işgileniolar ve isterseniz gezdiriolar ve ballarıda süper çok doğal ve lezzetli !biz özellikle peteğinden çok memnun kaldık!!! Herkese tavsiye ediyorum!!
Cevaplıyoruz  kullanıcısının resmi
Cevaplıyoruz

0
Peteğin erimemesi o arının yapması için ayarlanan yapay ğetek onun üstü gerçek petektir!fabrika Ankara ivedik organize sanayi bölgesinde bulunur !!
recep orkun kullanıcısının resmi
recep orkun

0
sızın kara kovan balınızı alıp severek yıyoruz ama marketlerde fıyatı yuksek marketın bırısı bana kılosunu 25 lıradan teklıf ettı tabı kolı fıyatı olarak eger ben sızden dırek alsam kolı fıyatı kolısı ne kadara verırsınız lutfen bana bıldırımısınız selamlar hayırlı ışler.
Misafir kullanıcısının resmi
Misafir

0
koru bal hakkında fazla bilgi yok nerenin ürünüdür bölge bilgisi yok bu eksiklik demektir balı alıyorum ama marka olduğu için ama kafamda hep soru işareti aydınlatırsanız sevinirim
_guru_ kullanıcısının resmi
_guru_

0
Petekli balını denedim, tadı da kıvamı da kötü. Hiç beğenmedim... Peteği ağızda erimiyor, mecburen çıkartmak zorunda kalıyorsunuz. Tavsiye etmiyorum.

Yorum yazın