• Bizi takip edin
Supradyn ENERGY
0
Henüz oy kullanılmadı

Supradyn ENERGY

Tanıtım / Açıklama: 

Endikasyonları :

Sağlıklı yaşamın sürdürülmesi, enerji metabolizmasının düzenlenmesi veya vitamin ve mineral gereksiniminin arttığı fizyolojik stres dönemleri/uzamış stres, yorgunluk, irritabilite ve uykusuzluk gibi durumlarda, günlük gereksinimin karşılanmasında yardımcı olarak kullanılır.

Kontrendikasyonları:
İçerdiği maddelerin bir veya birkaçına karşı aşırı duyarlılık, A ve D vitamini hipervitaminozu, hiperkalsemi saptanan veya retinoid tedavisi görmekte olan kişilerde kullanılmamalıdır.

Uyarılar:
Aspartam içerdiğinden fenilketonürili hastalarda kullanılmamalıdır. Önerilen dozlardan daha yüksek dozlarda kullanıldığında, hipervitaminoza yol açabilir. C vitamini idrar glukozunu tayin eden testler ile etkileşebilir.

Yan Etkileri:
Duyarlı kişilerde aşırı duyarlılık reaksiyonları oluşabilir.

Etken Madde(ler):
Vitamin A 2266 IU, Beta karoten 0.72 mg, Vitamin B1 (Tiamin) 1.4 mg, Vitamin B2 (Riboflavin) 1.6 mg, Vitamin B6 (Piridoksin) 2 mg, Vitamin B12 (Siyanokobalamin) 1 mcg, Vitamin C (Askorbik asit) 60 mg, Vitamin D3 (Kolekalsiferol) 200 IU, Vitamin E 10 mg, Vitamin K1 (Fitomenadion) 30 mcg, Vitamin H (Biotin) 150 mcg, Vitamin B9 (Folik asit) 0.2 mg, Nikotinamid (Niasinamid) 18 mg, Vitamin B5 (Pantotenik asit) 6 mg, Bor 70 mcg, Kalsiyum 120 mg, Klor 21 mg, Krom 25 mcg, Bakır 0.9 mg, İyot 75 mcg, Demir 8 mg, Magnezyum 45 mg, Mangan 1.8 mg, Molibden 45 mcg, Nikel 5 mcg, Fosfor 126.3 mg, Potasyum 20.4 mg, Selenyum 55 mcg, Silikon 2 mg, Kalay 10 mcg, Vanadyum 10 mcg, Çinko 8 mg

Piyasa Şekilleri:
15 efervesan tablet, 30 efervesan tablet içeren tüplerde.

Kullanım Şekli:
12 yaşından büyük kişiler: Günde bir efervesan tablet, bir bardak su içinde eritilerek içilir.

----------------------------------------

İster telaşlı bir iş günü, ister ailenizle veya arkadaşlarınızla geçirdiğiniz sakin bir gün olsun, Supradyn® Energy ile yaşadığınız her dakikanın hakkını verin. Zengin içeriği ile Supradyn® Energy doğal enerjinizi serbest bırakır, yaşamın temposunu yakalamanıza yardımcı olur.

Supradyn® Energy, içeriğindeki 14 vitamin ve 13 mineral ile vücudun enerji metabolizması için gerekli tüm vitamin ve mineralleri içerir:

• Vücudun artan vitamin ve mineral ihtiyacını karşılar.
• Enerji metabolizmasını destekler.
• Efervesan formuyla kullanım kolaylığı sağlar.
• Portakal tadı ile içimi kolaydır.
• Sıvı alımını artırır.
• Şeker içermez, diyabet hastalarının kullanıma uygundur.

A vitamini: Normal ve gece görme fonksiyonunun sağlanması, bağışıklık sistemi, büyüme için gereklidir.
B1 vitamini: Sağlıklı sinir sistemi ve sinir iletimi için vazgeçilmezdir. Glukozun enerjiye dönüşümünde önemli rol oynar.
B2 vitamini: Yağ ve karbonhidrat metabolizması, yağ asitlerinin parçalanarak enerji üretilmesi için gereklidir. Kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna katılır. Özellikle cilt ve gözler olmak üzere, vücut dokularının korunmasını sağlar.
B6 vitamini: Bağışıklık sisteminin fonksiyonu, belirli aminoasitlerin yapımı, hormonlara dönüştürülmesi ve özellikle protein metabolizması için gereklidir. Kırmızı kan hücrelerinin yapımında ve sinir dokusu oluşumunda kullanılır.
B12 vitamini: Kırmızı kan hücrelerinin üretimini sağlar. DNA ve RNA sentezi için gereklidir.
Biotin: Karbonhidrat, yağ ve proteinlerin metabolizmasında önemli bir rol oynar, saç, cilt ve dolaşım sisteminin sağlığı için gereklidir.
Folik asit: DNA, RNA sentezi, yeni hücre oluşumu, aminoasitlerin kullanımı ve tüm metabolik süreçler için gereklidir.
C vitamini: Serbest radikallerin inaktivasyonunda rol alan bir antioksidandır. Bu özelliği ile, hücreleri oluşabilecek zararlardan korur. İmmun sistem, diş ve kemikler, kan damarları, yara iyileşmesi, demir emilimi için vazgeçilmezdir.
D vitamini: D vitamini kalsiyum ve fosforun bağırsak emilimini sağlar ve kemiklerin kalsiyum miktarını ayarlar. Kemik ve diş oluşumu ve sağlığı için gereklidir.
E vitamini: Bağışıklık yanıtlarını artırır. Serbest radikalleri detoksifiye eder ve hücre membranlarının zarar görmesini önler.
K vitamini: Kan pıhtılaşmasına, kemik proteinlerinin yapımına yardım eder.
Kalsiyum: Sağlıklı kemik, diş ve tırnaklar için gereklidir. Kan pıhtılaşması, kas kasılması, sinir iletimine yardımcı olur. Bağışıklık fonksiyonları ve enerji üretiminde rol alır.
Demir: Kansızlığa karşı ve fiziksel dayanıklılık için gereklidir. Enerji üretiminde oksijen taşınmasında rol alır.
Magnezyum: Yaklaşık 100 enzimi aktive eder, sinir ve kas fonksiyonlarına yardımcıdır. Hücrelere kalsiyum akışını düzenler, kalsiyum ile birlikte biyolojik enerji üretiminde rol alır.
Fosfor: Fosfor enerji metabolizmasında hücresel enerjinin depolanması ve taşınmasında kullanılır. Ayrıca kalsiyum ile birlikte, güçlü diş ve kemiklerin gelişiminde, pH'ın idamesi, nükleotid sentezinde rol alır.
Potasyum: Hücrelerin ana bileşenidir. Kalp atışlarını düzenler, sıvı dengesini sağlar, kas kasılmasına yardımcı olur, sinir iletiminde rol alır. Enerji üretiminde, nükleik asit ve protein sentezinde rol alır. Kanserin önlenmesi ve tedavisinde yardımcıdır. Fiziksel aktiviteyi arttırır.
Antioksidan vitamin ve mineraller: Gelişmekte olan teknoloji, çevre kirliliği, sigara, UV ışınları gibi pek çok etken sürekli olarak çeşitli toksik maddelerle karşı karşıya kalmamıza neden olmaktadır. Bu etkiler kendini hücrelere zarar verebilecek serbest radikal oluşumuyla göstermektedir. A, C ve E vitaminleri ile selenyum ve çinko serbest radikallere karşı etki göstererek dokuların oksidasyon nedeniyle zarar görmesini engeller, hücreleri oluşabilecek zararlardan korur. Hücre yıkımını da azalttıkları için, daha sağlıklı ve yaşlılık etkilerinin minimum olduğu bir yaşam yaşama şansımızı yükseltirler.
Eser Elementler: İnsan vücudu enerji metabolizmasında ve diğer birçok fizyolojik olayda kofaktör olarak kullanılmak üzere krom, bakır, iyot, demir, mangan, molibden selenyum ve çinko gibi eser elementlere ihtiyaç duyar.
Supradyn® Energy, genel vitamin eksikliğinin önlenmesi ve tedavisine yönelik olarak hazırlanmış eksiksiz bir multivitamin ve mineral kombinasyonudur.

Sadece eczanelerde satılır

Liste görseli (Thumbnail): 
Kategori: 
Alışveriş & ÜrünSağlık Ürünü / Doğal Ürün / Besin Takviyesi / Bitki Çayları
Sağlık & GüzellikSağlık Ürünü / Doğal Ürün / Besin Takviyesi / Bitki Çayları
Bunu Paylaş: 

Yorumlar

YUSUF  kullanıcısının resmi
YUSUF

0
supradyn energy ilacını ilk olarak askerde sadece bir defaya mahsus komutanım sağolsun bana vermişti.hasta ve yorgundum.ama ilacı içtikten kısa bi süre sonra bendeki muhteşem değişim gerçekten hayret vericiydi.bu kadar etkili olacağını düşünmüyordum.o yoğun tempoda dahi enerji patlaması yaşamıştım.yoğun aktivitelerde bulunan insanlar için bulunmaz bi ilaç
Misafir kullanıcısının resmi
Misafir

0
Ben kısa bir süre kullandım, ama doğrusunu söylemek gerekirse enerji verdiğini söyleyemem... Belkide daha uzun süreli ve düzenli kullanım sonrası enerji veriyordur ama hani üzerinde enerji yazınca kullandıktan kısa bir süre sonra azda olsa insan yorgunluğunun gitmesini ve enerji gelmesini bekliyor. Öyle olmayınca bir daha kullanmak istemiyor insan. Tarifinde 'Enerji metabolizmasını destekler' yazıyor ama bu ne anlama geliyor bilmiyorum?? Kısacası beklentilerimi karşılamadı.

Yorum yazın