• Bizi takip edin
Ataç İnşaat
Merkez Ofis ntalya Organize Sanayi Bölgesi 1.Kısım Atatürk Bulvarı No:19 Döşemealtı/ANTALYA TÜRKİYE
+90.242.258 10 10
0
Henüz oy kullanılmadı

Ataç İnşaat

Tanıtım / Açıklama: 

Güvenilir ve tecrübeli inşaat taahhüt şirketi ile çalışın.

1962 yılında inşaat sektöründe faaliyet göstermek üzere iki genç girişimci Hikmet Ataman ve Hüseyin Çalık tarafından kurulan "Hikmet Ataman ve Ortağı İnşaat ve Ticaret Kolektif Şirketi" ilerleyen yıllarda sağlıklı gelişmesini ve istikrarlı büyümesini sürdürerek bugün yedi ana dalda faaliyet gösteren ATAÇ İnşaat ve Ticaret Anonim Şirketi'ni oluşturmuştur. 1970'li yıllara kadar sadece inşaat alanında faaliyet gösteren şirket 1971'de Kepez Un Fabrikası'nın kuruluşuna iştirak ederek sanayi alanındaki ilk deneyimini elde etmiştir.

1986 yılında Anteks İplik Fabrikası'nın kuruluşu ile sanayi sektöründeki atılımlarına devam eden şirket, 1987 yılında Antalya şehir merkezindeki Kışlahan Oteli'ni hizmete açarak turizm sektörüne giriş yapmıştır.

1991 yılında ATAÇ, Hikmet Ataman ve Ortakları İnşaat ve Sanayi A.Ş ünvanını alarak statü değiştiren şirket 1999 yılında ATAÇ İnşaat ve sanayi A.Ş adını almıştır.

Şirket, 1992 yılında Anteks Dokuma Fabrikasını devreye alarak tekstil sanayinde düşey entegrasyonunu sürdürmüş, sırası ile 1994 yılında Terbiye Fabrikasını ve 1996 yılında Konfeksiyon ünitesini de devreye sokarak pamuğun, tarladan moda merkezlerine ulaşana kadar geçen uzun yolculuğunun tüm aşamalarını bünyesine sokmuştur. Yıllar içerisinde bu alandaki yatırımlarını gerek kapasite artırımları gerekse modernizasyon yatırımları ile sürdüren Anteks bugün gömleklik kumaş üretiminde dünyanın sayılı tesisleri arasına girmiştir.

1997 yılında Antnet'in kuruluşu ile girilen Telekomünikasyon sektöründeki büyüme 1999 yılında Doruknet'in ATAÇ iştirakleri arasına katılmasıyla gerçekleşmiştir. Doruk İletişim ve Otomasyon A.Ş bugün Türkiye'nin en önemli ISP'lerinden biri haline gelmiştir.

2002 yılında Kemer Resort Hotel'inin faaliyete girmesi ile 1986 yılında girilen turizm sektöründeki oda kapasitesi 500'e yaklaşmıştır.

2005 yılında Uluslararası Müteahhitlik konusundaki ilk deneyimine girişen ATAÇ A.Ş bu alandaki faaliyetlerini Cezayir ve çevre ülkelerde büyüterek sürdürmektedir.

2007 yılında enerji sektöründeki ilk yatırımlarına hidroelektrik enerji üretimi alanında başlayan ATAÇ A.Ş bu alandaki yatırımlarını 155 MW toplam kapasiteli on bir ayrı HES tesisinin kurulmasına yönelik olarak gerçekleştirmektedir. ATAÇ A.Ş bu alandaki yatırımlarını Nisan A.Ş ve Tek Su A.Ş deki iştirakleri ile sürdürmektedir. ATAÇ İnşaat ve Sanayi A.Ş kuruluşundan bugüne kadar gerçekleştirdiği büyümesini ve gösterdiği başarıyı 3.000'den fazla nitelikli ve uzman çalışanı ile birlikte geleceğe taşımaya kararlıdır.

Liste görseli (Thumbnail): 
Kategori: 
Servis & Hizmetİnşaat / Emlak / Gayrimenkul
Bunu Paylaş: 

Yorum yazın