• Bizi takip edin
MENAR
Bahçelievler Mh. 18. Cad. Aksa Sitesi C Blk. 8/B Yenişehir Mersin 33140
(0 324) 327 91 91
0
Henüz oy kullanılmadı

MENAR

Tanıtım / Açıklama: 

İnsan beyni kendi kendini değiştirip geliştirebilen benzersiz bir öğrenme makinesidir.

Türkiye'de Mental Aritmetik eğitiminin yaratıcısı Menar olarak Misyonumuz
Okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklara Menar Mental Aritmetik programını uygulamak ve bu programın tüm çocuklar tarafından erişilebilir olması için Menar Sistemini Türkiye çapında yaygınlaştırmak suretiyle, çocuklarda hızlı bir zihinsel gelişim sağlarken onlara sıradışı sayısal beceriler kazandırarak, matematik korkusunu bireylerin yaşamından tamamen silmek, ve ülkemizin parlak geleceğini inşa edecek olan yeni kuşakları zihinsel kapasitesi artmış, daha yetkin ve daha parlak beyinlere sahip bireylerle güçlendirmektir.

Vizyonumuz
ImageToplumumuzda Menar Mental Aritmetik Programının, çocukların gelişim sürecinde bir gereksinim olduğu bilincini oluşturmak, tüm il ve ilçelerimizde Menar şubelerinin açılmasını sağlamak, bu programın okul öncesi ve ilköğretim 1. kademe düzeyinde zorunlu bir ders haline getirilmesi gerektiği fikrini benimsetmek, bu sürecin her aşamasında danışılan ve bilgisine başvurulan bir kurum olmak, ve bu doğrultuda yapılacak çalışmalara rehberlik etmek, çocuklarda zihinsel gelişim ve sayısal beceriler dendiğinde akla gelen ilk kurum olmaktır.

Değerlerimiz
Sevgi ve şefkatle yoğrulmuş kaliteli, profesyonel hizmet,

Felsefemiz
Bilim Adamları beynimizin çok az bir kısmını kullandığımızı söylemektedirler. Ayrıca, insan beyninin sol ve sağ yarımkürelerinin farklı özelliklere sahip olduğunu biliyoruz. Sol beyin daha analitik, daha mantıklı düşünen akademik beyin olarak tanımlanırken, sağ beyin ise, daha yaratıcı, bütünsel düşünen artistik beyin olarak adlandırılmaktadır. Bir tür işbölümü ve koordinasyon içinde çalışan bu iki beynin muazzam bir bellek kapasitesi de vardır. Sol beyin odaklı eğitim sistemimizin, sağ beyindeki engin kapasiteyi ihmal ettiği düşünülmektedir. Total beyin gelişimini hızlandıran Abaküs ve Mental aritmetik programımızla çocuklarda geliştirmeyi hedeflediğimiz zihinsel beceriler;

Zeka düzeyini arttırmak,
Potansiyeli ortaya çıkarmak,
Konsantrasyonu güçlendirmek,
Belleği kuvvetlendirmek,
Dikkati yoğunlaştırmak,
Hayal gücünü büyütmek,
Özgüven duygusunu geliştirmektir.

Bir uzman olarak Menar tüm gücünü ve kaynaklarını çocukların total beyin gelişimi için seferber etmiştir. Bu amaçla modern teknolojisi, multimedya araç gereçleri, görsel-işitsel materyalleri ile benzersiz bir program geliştirmiştir.

PROGRAM:
Abaküs Mental Aritmetik nedir?
Abaküs Mental Aritmetik Menar tarafından geliştirilmiş, Menar merkez ve şubeleri tarafından uygulanan, çocuklarda hızlı bir zihinsel gelişim sağlayan ve onlara sıradışı aritmetik beceriler kazandıran özgün programın adıdır.

Mental Aritmetik nedir?
Mental Aritmetik, Menar programının daha kısa bir ifadesi olmasının yanısıra, bu programın kazandırdığı, hesap makinesi, kağıt, kalem gibi hiç bir araç kullanmaksızın, yalnızca insan zihninin gücü ile aritmetik işlem yapma becerisini de ifade eder.

Menar'ın Mental Aritmetik sistemini öğrenmenin yararları nelerdir?
Menar sistemi aşağıdaki olumlu kazanımları sağlamaktadır:
Daha gelişmiş sol ve sağ beyin
Gelişmiş hesaplama becerileri
Keskin görüş, işitme ve anlama becerileri
İleri odaklanma ve dikkat
Gelişmiş analitik düşünce
Yaratıcılık
Daha güçlü bellek
Keskin gözlem
Hızlı refleks
Gelişmiş özgüven

Menar Abaküs Mental Aritmetik Programı nasıl işlemektedir?
Menar Abaküs Mental Aritmetik programının ilk aşamasında öğrenciler abaküsle aritmetik işlemler yapmasını öğrenirler. Abaküsün kaldırıldığı sonraki aşamada öğrenciler ellerinin altında abaküs varmış gibi parmaklarını kıpırdatırken, zihinlerindeki abaküs imajını kullanmaktadırlar. Bu nedenle işlemler çok daha hızlı çözülmektedir. Menar Programının en üst aşaması ise artık öğrencinin parmaklarını kıpırdatmaya da gerek görmeden işlemleri hızla çözdüğü aşamadır.

Liste görseli (Thumbnail): 
Kategori: 
EğitimEğitim Programları
Bunu Paylaş: 

Yorum yazın