• Bizi takip edin
Nestle
Nestlé Türkiye Gıda Sanayi A.Ş Büyükdere Caddesi No:71 Nurol Plaza Maslak - İstanbul
0800 211 02 18
0
Henüz oy kullanılmadı

Nestle

Tanıtım / Açıklama: 

Dünyada Nestlé
Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi

Dünyanın en büyük beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi olan Nestlé’nin hikâyesi 1867 yılında İsviçre Vevey’de başlıyor. Şirketin kurucusu Henri Nestlé’nin geliştirdiği dünyanın ilk hazır bebek maması sayesinde anne sütü alamayan bir bebeğin hayatını kurtarmasıyla başlayan öyküde “Farine Lactée” ismi verilen bu ilk Nestlé ürünü, Nestlé’nin insanı ve sağlığı her şartta öncelikli tutma, bilimsel araştırma kalite ve güven gibi temel değerlerinin de bir sembolü olur. Nestlé, kuruluşundan günümüze kadar geçen 142 yılda bünyesine yeni ürünler, yeni kategoriler ve yeni şirketler katarak istikrarlı bir şekilde büyümüş ve dünya gıda ve beslenme sektörünün lideri haline gelmiştir.

Bugün gıda sektöründe en yakın rakibinin iki katı büyüklüğünde olan Nestlé’nin 2008 yılında satışları 109.98 milyar İsviçre Frangıdır. Dünya üzerinde sayısı 500’e yaklaşan fabrikalarında 280 bin çalışanıyla faaliyet gösteren Nestlé, 130 ülkede 10 bine yakın Nestlé ürünü her gün iki milyar tüketici tarafından tercih edilen dünyanın en büyük gıda şirketi olma özelliğini elinde bulunduruyor. Bununla birlikte dünyada AAA kredi notuna sahip sayılı şirketlerden biri olan Nestlé, Fortune Dergisi’nin yaptığı araştırmaya göre 2008’da bir kez daha dünya gıda sektörünün en beğenilen şirketi seçildi.

Dünyanın en büyük AR-GE merkezi

Tüketicilerin değişen ihtiyaçlarını anlamak ve bu ihtiyaçlara tam karşılık gelecek ürünleri geliştirmek amacıyla dört kıtada, 17 merkez ve 5000 kişilik bir ekiple AR-GE çalışmalarını sürdüren Nestlé, AR-GE’ye her yıl yaptığı 1.5 milyar doların üzerindeki yatırım ve yayınladığı 200’ü aşkın bilimsel yayınla araştırma geliştirme konusunda da gıda firmaları arasında lider konumda olmayı sürdürüyor.

Liste görseli (Thumbnail): 
Kategori: 
Alışveriş & ÜrünYiyecek / İçecek / Gıda
Bunu Paylaş: 

Yorumlar

birvatandas kullanıcısının resmi
birvatandas

0
Nestcle 'Chokella haricinde' tüm ürünlerini severek kullandığımız bir marka. Chokella ise tuhaf bir ürün, eskiden gerçekten çok iyiydi, ondan sonra kalitesi ve lezzeti çok bozuldu. Birkaç defa denedik düzelttilermi diye, bir ara düzgün bir parti çıkardılar sonra yine bozdular!. Artık asla kullanmıyor, yanına bile yaklaşmıyoruz.

Yorum yazın