• Bizi takip edin
AVEA
Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad. Erdinç İş Merkezi No:22 34209 Güneşli / İstanbul
444 1 500
0
Henüz oy kullanılmadı

AVEA

Tanıtım / Açıklama: 

Türkiye'nin ilk ve tek GSM 1800 operatörü olan Avea, 2004 yılında kurulmuştur. 2010 üçüncü çeyrek itibarıyla 11,4 milyon aboneye sahip olan Avea, Türkiye'nin en genç ve yenilikçi mobil iletişim operatörüdür. Yeni nesil şebekesi ile Türkiye nüfusunun %96,61'ine ulaşan şirket, "Avea" markası ile gerek kurumsal gerekse bireysel hizmetleriyle hızla büyümekte, gerek teknoloji ve altyapıya, gerekse yönetim ve 2.700'den fazla çalışanına sürekli olarak yatırım yapmaktadır. 199 ülkede 625 operatörle uluslararası dolaşım anlaşması bulunan Avea, uluslararası dolaşım ortaklıklarını artırmaya devam etmektedir. Avea, "Türkiye'nin "en beğenilen ve tercih edilen" mobil iletişim şirketi olmak." vizyonu ile müşterilerine son teknolojinin yanı sıra yenilikçi ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

TT&TİM İletişim Hizmetleri A.Ş., Türk Telekom'un GSM Operatörü Aycell'in, %51 İş Bankası Grubu ve %49 TİM ortaklığı ile kurulmuş olan İş-TİM ile birleşmesi sonucu, 19 Şubat 2004 tarihinde resmen kurulmuştur. Birleşmeden sonra Aria ve Aycell markalarının TT&TİM çatısı altında devam ettiği kısa bir süreç yaşanmıştır. 23 Haziran 2004 tarihi itibariyle ise birleşmeden doğan sinerjinin ifade edildiği yepyeni "Avea" markası, bu iki markayı temsilen piyasaya sunulmuştur. 15 Ekim 2004 tarihi itibariyle "TT&TİM İletişim Hizmetleri A.Ş" ticari ünvanı "Avea İletişim Hizmetleri A.Ş." olarak değişmiştir.

GSM sektörünün en genç, dinamik ve alternatif operatörü olan Avea, Türkiye GSM pazarına ciddi bir rekabet ortamı getirmiştir. Türk Telekom'un %55 oranındaki hissesinin özelleştirme süreci Kasım 2005 itibariyle tamamlanmış, özelleştirme sonunda, Oger Telecom Türk Telekom'un %55 hissesine sahip olmuştur. Türk Telekom'un Avea'daki hisse oranı %81,37'dir. Avea'nın geri kalan %18,63 hissesi İş Bankası'na aittir.

Liste görseli (Thumbnail): 
Kategori: 
Servis & HizmetTelekom / İletişim Hizmetleri
Bunu Paylaş: 

Yorumlar

_guru_ kullanıcısının resmi
_guru_

0
her yerde çekmiyor, kalite zaman zaman düşüyor. bodrum katlarında vs çekim kalitesi zayıf kalıyor, hatta zaman zaman çekmiyor.... Ama tarifeleri uygun. yine 4 yıldız.
_guru_ kullanıcısının resmi
_guru_

0
Faturalı hat tarifeleri çok uygun... Sanırım her yerden çekiyor. Tek sorun çağrı yapmak istediğinizde çoğu zaman şebeke meşgul oluyor, ve bu çok can sıkıcı bir durum... Ama tekrar ediyorum tarifeler çok uygun, en az 4 yıldızı hak ediyor.

Yorum yazın