• Bizi takip edin
TURKCELL
Turkcell Plaza, Meşrutiyet Cad. No: 71, Tepebaşı, İstanbul
444 0 532
0
Henüz oy kullanılmadı

TURKCELL

Tanıtım / Açıklama: 

Bir Dünya Şirketi
Türkiye'de GSM temelli mobil iletişim, Şubat 1994'te Turkcell'in hizmete girmesiyle başladı. 27 Nisan 1998'de T.C. Ulaştırma Bakanlığı ile 25 yıllık GSM lisans anlaşması imzalayan Turkcell, abonelerine sunduğu mobil ses ve veri iletişimine dayalı hizmetlerin çeşitliliğini, kalitesini ve buna bağlı olarak abone sayısını da artırarak gelişimini sürdürmüştür. Turkcell kurulduğu günden bu yana 31 Aralık 2010 itibarıyla, 2G ve 3G lisans bedelleri dahil olarak Türkiye'de 9,1 milyar Amerikan Doları yatırım yapmıştır. 31 Aralık 2010 itibarıyla 33,5 milyon aboneye sahip Turkcell sadece Türkiye'nin lider iletişim ve teknoloji operatörü olmakla kalmayıp, Avrupa'nın da abone bazında en büyük üçüncü GSM operatöründen biri olma başarısına ulaşmıştır.

Hisseleri 11 Temmuz 2000'de İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) ve New York Stock Exchange'de (NYSE) eşzamanlı olarak işlem görmeye başlayan Turkcell, NYSE'ye kote olan ilk ve tek Türk şirketi unvanını kazanmıştır.

Turkcell'in yurt dışında da yatırımları bulunmaktadır. Turkcell'in Fintur aracılığıyla sahip olduğu Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan ve Moldova'daki iştirakleri 31 Aralık 2010 itibarıyla 15,9 milyon aboneye, Kuzey Kıbrıs'taki iştiraki ise yaklaşık 400 bin aboneye ulaşmıştır. Turkcell'in Ukrayna'da çoğunluk hissesine sahip olduğu Astelit şirketi life:) markası ile Şubat 2005'de GSM hizmetleri vermeye başlamıştır. life:) 31 Aralık 2010 itibarıyla 9,1 milyon aboneye sahiptir. Turkcell’in Belarus’ta %80 hissesine sahip olduğu Best ise 31 Aralık 2010 itibarıyla 1,5 milyon aboneye sahiptir.

Turkcell geniş kapsama alanı ve yurt dışında kullanım hizmetlerinin yaygınlığıyla abonelerine Türkiye'nin her yerinden ve dünyanın dört bir yanından mobil iletişim hizmetlerine erişim olanağı sunmaktadır. Turkcell, gerçekleştirdiği yatırımlarla Türkiye'de nüfusu 1,000'in üzerindeki yerleşim merkezlerinin tamamını kapsama alanı altına almıştır. 1 Şubat 2011 itibariyle 3G’de 110 ülkeden 203 operatörle yaptığı anlaşmalar sonucu yurt dışında kullanımda dünyanın önde gelen operatörleri arasında yer alan Turkcell, ayrıca, GPRS dolaşımında 165 ülkeden 465 operatörle yaptığı anlaşmalarla bu alanda dünyada sayılı operatörlerden biridir.

Liste görseli (Thumbnail): 
Kategori: 
Servis & HizmetTelekom / İletişim Hizmetleri
Bunu Paylaş: 

Yorumlar

MİSAFİR kullanıcısının resmi
MİSAFİR

0
sadece para üzerine kurulmuş bir sistemm turkcell,,müşteri = para...memnuniyet sıfır...zaten ben numaramı taşıyıp kendimce protestomu ediyorum,,ve tanıdığım kimselerede tavsiye ediyorum,,turkcell in sadece numarası var diye istediği atları koşturuyor,,neymiş efendim 532 .533 yesinlerrr....turkcelli bıraktım ,çok rahatım...HER YERDE ÇEKİYOR VALLA ŞİMDİKİ OPERATÖRÜMMM....
Misafir kullanıcısının resmi
Misafir

0
Çekim kalitesi, kapsama alanı falan bence Türkiye'nin hatta dünya'nın en iyi GSM operatörü. Ah bir de fiyatları bu kadar yüksek olmasa :(

Yorum yazın