• Bizi takip edin
İDO
Genel Müdürlük Adres : Kennedy Cd. Yenikapı Hızlı Feribot İskelesi Fatih / İSTANBUL Telefon : (0212) 455 69 00
444 44 36
0
Henüz oy kullanılmadı

İDO

Tanıtım / Açıklama: 

İDO Hakkında

İDO İstanbul Deniz Otobüsleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., İstanbul'un deniz ulaşımına ve trafik sorununun çözümüne katkıda bulunmak amacıyla 1987 yılında kurulmuştur.

İDO İstanbul Deniz Otobüsleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., İstanbul'un deniz ulaşımına ve trafik sorununun çözümüne katkıda bulunmak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 1987 yılında kurulmuştur.

İstanbul'un deniz ulaşımı, 1987 yılına kadar büyük ölçüde Türkiye Deniz İşletmeleri Şehir Hatları İşletmesi tarafından sağlanmaktaydı. Bu tarihte Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul Ulaşım ve Ticaret A.Ş. kurularak deniz ulaşımını sağlayan ikinci bir kuruluş ortaya çıkmıştır. Daha sonra 1988 yılında şirkette ünvan değişikliği yapılmış işletme, İDO - İstanbul Deniz Otobüsleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. adını almıştır.

Etrafı denizlerle çevrili İstanbul'da deniz yolu ile yapılan yolculuklar önemli bir ulaşım alternatifi oluşturuyor. Trafiğin gün geçtikçe biraz daha keşmekeşe dönüştüğü İstanbul'da, 22 senelik bir geçmişe sahip olan deniz otobüslerinden her geçen gün daha verimli bir biçimde yararlanılıyor.

İDO, artan talepler doğrultusunda, yeni hatlar açarak ve maliyetleri daha da düşürerek İstanbullular'a daha ucuz yolculuk olanağı da sağlamayı hedefliyor. Kapasite kullanımının her geçen gün artması, fiyatların deniz yollarındaki diğer alternatifler seviyesine düşmesi doğrultusundaki ümitleri güçlendiriyor. İstanbul Deniz Otobüsleri insana hizmeti, teknoloji ile yoğurarak geleceğin aydınlık günlerine hızla ve kararlılıkla ilerliyor.

2005 Şubat ayında; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ,Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) ile bir protokol yaparak, Türkiye Şehir Hatları İşletmesini devralma iradesini ortaya koymuştur. Devralma işlemleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adına İDO tarafından yürütülmüştür. Devralma işlemiyle birlikte İstanbul’da deniz ulaşımından sorumlu tek otorite İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı olmuş ve bu otorite de büyük ölçüde İDO’ya devredilmiştir.

İDO; 19 hatta, 25 Deniz Otobüsü, 10 Hızlı Feribot,18 Araba Vapuruyla 32 noktaya 53 gemi ile hizmet götürmektedir.

Misyonumuz
İDO, yenilikçi çözümlerle paydaşlarına değer katan, hızlı, güvenli, konforlu ve yüksek kaliteli hizmetler sunan bir denizcilik kuruluşudur.

Vizyonumuz
Yeni hizmetleri ile ulusal ve uluslar arası pazarlarda büyüyerek değerini sürekli artıran bir kuruluş olmaktır.
Yönetim Politikamız

İDO; müşterilerinin, çalışanlarının, tedarikçilerinin, toplumun ve ortaklarının beklentilerini dengeli biçimde karşılamayı amaçlayan özünde öğrenme, yenilikçilik ve sürekli iyileştirme olan mükemmellik anlayışını benimsemiştir.

Bu doğrultuda İDO olarak;

Müşteri beklentilerini ve geri bildirimlerini izler, müşteri memnuniyetini artırmak için süreçlerimizi sürekli iyileştiririz. Yenilikçilik anlayışımız ile dünyadaki gelişmeleri izler, hizmet kalitemizi arttırırız.
Katılımcı yönetim anlayışımızla çalışanlarımızın gelişimini destekler, başarılarını takdir eder, tüm potansiyellerini kullanabilecekleri örgütsel iklimi sağlar ve farklılıkları yönetiriz.
Ortaklarımıza değer sunmak amacıyla her alanda etkinliğimizi ve verimliliğimizi arttırırız.
Uzun süreli işbirlikleri ile karşılıklı yarar sağlayan, paydaşlara değer katan, kalıcı ve güvenilir ilişkiler kurarız.
Deniz kültürünü geliştiren ve kadının toplumdaki yerini gözeten etkinlikler başta olmak üzere, sosyal sorumluluk projelerinde yer alırız.
Sektörle ilgili tüm yasal koşullara uyarak faaliyetlerimizdeki çevresel ve insan sağlığı ile ilgili risklerin etkilerini kontrol altına alırız.

Liste görseli (Thumbnail): 
Kategori: 
Konaklama & Tatil & SeyahatGemi / Deniz Taşıma / Tekne Turları
Bunu Paylaş: 

Yorumlar

_guru_ kullanıcısının resmi
_guru_

0
Aşırı pahalı. Vatandaşı düşünen yok. Bastır parayı öncelikli geç mantığı sakat. Elle tutulur bir yanı yok.

Yorum yazın