• Bizi takip edin
KIRKPINAR
Gruppo Turizm İşletmeleri A.Ş. Yukarı Dudullu Mah. Bostancı Yolu Cad. Keyap İş Merkezi No:17 Ümraniye / İstanbul Tel: 444 22 40 Fax: 0 216 540 85 47
444 22 40
0
Henüz oy kullanılmadı

KIRKPINAR

Tanıtım / Açıklama: 

Kırkpınar markası, yeme-içme sektöründe kendi yarattığı farklı markaları tek bir çatı altında toplayan Gruppo Turizm İşletmeleri A.Ş. tarafından geliştirilmiştir.

Türkiye’de yeme içme sektöründeki ihtiyaçları araştıran Gruppo, güvenilir bir kurumun çatısı altında, belirli standartların korunarak üretim yapıp, uygun fiyatla tüketiciye sunan bir Türk Mutfağı Lokantası zinciri olmadığını tespit etti. Bu bağlamda pazara en iyi ürünü ve hizmeti sunmak adına 2 yıl boyunca Anadolu’yu gezerek Türk Mutfağının ana unsurları olan en kaliteli et, en kaliteli köfte, en lezzetli yoğurt nerededir diye kapsamlı bir AR&GE çalışması yapıldı. Bu araştırmalar Gruppo’yu Edirne bölgesine yönlendirdi.

Böylece Kırkpınar yöresinden en lezzetli ve kaliteli Trakya eti temin edildi, Türk Mutfağının üstadı olan şef aşçılarla kadromuz oluşturuldu, menü diğer yöresel ürünlerle zenginleştirildi ve gelenekseli günümüz şartlarına uygun hale getirmek için de hijyen, lezzet ve sağlık standartlarını sağlayacak teknolojik altyapı sağlandı.

Böylece yaşam standartlarına önem veren müşteri profilinin, hem lezzet hem de sağlık anlamında beğenisini kazanan “Çağdaş Türk Esnaf Lokantası” markası KIRKPINAR, Gruppo bünyesinde hayata geçti.

KATKISIZ Kırkpınar’da yediğiniz her şey katkısız ve doğal malzemelerle yapılır. Yemeklerimizi hazırlarken; sağlığa zararlı katkı maddesi, koruyucu, kıvam artırıcı, renklendirici ve suni tatlandırıcı ASLA kullanmıyoruz.

TAZE-DOĞAL Her zaman taze sebze ve meyveler kullanıyoruz. Konserve ürün, glikoz, mısır şurubu, yapay lezzet verici bulyon, suni tatlandırıcıları mutfağımızda bulundurmuyoruz.

RAF ÖMÜRSÜZ Kırkpınar lezzetlerinde uzun raf ömrü sağlayan katkı maddelerine yer yok! Bu nedenle her şey günlük olarak sunulup, tüketiliyor.

HAFİF Daha hafif, sağlıklı olması için yemeklerde sadece sızma zeytinyağı ve ayçiçek yağı kullanıyoruz. Sağlığa zararlı trans yağları; margarin ve katı hayvansal yağları kesinlikle tercih etmiyoruz.

SAĞLIKLI PİŞİRİLMİŞ Yemeklerimizi yüksek ateşte kavurma gibi eski tip yöntemlerle değil; buharlı fırınlarda, az yağlı olarak pişiriyoruz. Böylece hem besin değerlerini koruyoruz hem de lezzetten taviz vermeden daha hafif bir sonuç elde ediyoruz.

YEREL VE KALİTELİ İthal et, soya katkılı peynir ve süt ürünleri kullanmıyoruz.

Çocuklar için sağlıklı öğünler Kırkpınar mutfağında!
Fast food türü beslenmenin aksine, Türk Mutfağı’nın geleneksel lezzetleri çocukların ihtiyaç duyduğu besin gruplarını dengeli bir şekilde içermektedir. Kırkpınar Lokantası, Yeni Türk Mutfağı anlaşıyla geleneksel lezzetlerimizi kaliteli malzemeler ve sağlıklı pişirme yöntemleri kullanarak sunar. Kırkpınar’ın zengin menüsünden seçilen çeşitlerle çocuklar için dengeli ve sağlıklı bir öğün kolayca yaratılır. Üstelik, bu çeşitlilik sayesinde çocuklar sıkılmadan sağlıklı beslenme fırsatını yakalar.

Çocukların sağlığına zararları hiçbir malzeme Kırkpınar mutfağına giremez!

Özellikle fast food türü ürünlerde sıkça rastlanan; obezite, kalp damar hastalıkları, kanser gibi hastalıklara neden olabilen transyağlar, sağlığa zararlı katkı maddeleri, kıvam artırıcılar, yapay tatlandırıcılar Kırkpınar lezzetlerinde asla kullanılmaz. Yemekler buharlı fırınlarda, modern yöntemlerle pişirilir ve taze olarak servis edilir.

Sağlıklı beslenen çocuklar geleceğe güvenle gülümser!

Sağlıklı beslenme çocukların bedensel, sosyal ve duygusal gelişimi üzerinde önemli bir rol oynar. Yapılan çalışmalarda, yetersiz ve dengesiz beslenen öğrencilerin dikkat sürelerinin kısaldığı, öğrenmede güçlük ve davranış bozuklukları çektikleri ve okul başarılarının düşük olduğu ortaya konmuştur. Sağlıklı beslenen çocuklar hastalıklara karşı daha dirençli hale gelir, ideal kilo ve boya sahip olarak büyür.

Çocukluk çağında kazanılan sağlıklı beslenme alışkanlıkları hayatın sonraki dönemlerini etkileyerek ileriki yaşlarda ortaya çıkabilecek sorunları önlemede önemli rol oynamaktadır.

Çocuklar için sağlıklı beslenme nasıl olmalıdır?
• Çocukların sağlıklı beslenmesi için dört besin grubunda bulunan besinlerden yeterli miktarlarda ve dengeli bir şekilde tüketmeleri gerekmektedir.
• Süt grubunda yer alan süt, yoğurt, et grubunda yer alan et, tavuk, yumurta, kuru baklagiller, sebze ve meyve grubu ve tahıl grubuna giren ekmek, bulgur, makarna, pirinç vb. besinlerin her öğünde yeterli miktarlarda tüketilmesine dikkat edilmelidir.
• Çocukların özellikle kemik ve diş gelişimi için günde imkanlar dahilinde 2-3 su bardağı kadar süt veya yoğurt, 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir tüketmelerine özen gösterilmelidir.
• Hastalıklara karşı daha dirençli olmaları, ve sağlıklı büyüme ve gelişmeleri için her gün en az 5 porsiyon taze sebze veya meyve tüketmeleri önerilmektedir.

Liste görseli (Thumbnail): 
Kategori: 
Yeme & İçmeRestaurant / Lokanta
Bunu Paylaş: 

Yorumlar

_guru_ kullanıcısının resmi
_guru_

0
Her açıdan memnun kaldığımız ender restorantlardan biri de 'KIRKPINAR LOKANTASI' oldu. Lezzetler dört-dörtlük. Tava ciğeri mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Edirne'nin ve dolayısıyla Trakya'nın eşşiz lezzetlerine doyum olmuyor. Lezzetlerin yanısıra çocuğumuz için tertemiz bir mama sandalyesi vermiş olmaları da diğer pek çok lüks restorantlarda bile alışık olmadığımız bir güzellikti. Ayrıca çocuğumuzun kullandığı önlük ve bir de aşçı şapkası hediye edilince süpriz oldu, meğer mama sandalyesine oturan tüm çocuklara kullandığı önlüğü ve aşçı şapkasını hediye ediyorlamış.. Ayrıca personelin üzerindeki kıyafetler de tertemizdi. Kısacası, lezzetleri ve ikramlarıyla kesinlikle beş yıldızı hakeden bir yer... Herkese tavsiye ederim...

Yorum yazın